Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Memurların 'Toplu Sözleşme' Tepkisi

Urfa'da Memurların 'Toplu Sözleşme' Tepkisi

Şanlıurfa'da, Memur-Sen'e bağlı sendikaların üyeleri, 'Toplu Sözleşme Yasa Tasarısı'nı alkış ve sloganlar eşliğinde protesto etti.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2012 Cuma 07:32
Urfa'da Memurların 'Toplu Sözleşme' Tepkisi
Şanlıurfa'da, Memur-Sen'e bağlı sendikaların üyeleri, 'Toplu Sözleşme Yasa Tasarısı'nı alkış ve sloganlar eşliğinde protesto etti. Grup adına basın açıklamasını yapan Memur-SenŞube Başkanı Mahmut Atçı, 12 Eylül 2010'da yapılan referandumla kabul edilen kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren Anayasa değişikliğini fiilen hayata geçirecek tasarının, 16 ay gecikmeli olarak Meclis'e sevk edildiğini söyledi, "Tasarı masaya değil, sahaya davet tasarısıdır" dedi.

Şanlıurfa'da, Memur-Sen ve ona bağlı sendika üyeleri, Toplu Sözleşme Yasa Tasarısı'nı protesto etmek için öğlen saatinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi'nde toplandı. Alkış ve sloganlar eşliğinde başlayan protesto eyleminde sık sık 'Hükümet şaşırma sabrımıza taşırma', 'Ya masada sözleşme, ya alanda restleşme', 'Direne direne kazanacağız' sloganları atıldı. Yaklaşık 60 kişilik grup adına basın açıklamasını Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı yaptı. Atçı, 12 Eylül 2010'da yapılan referandumla kabul edilen kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren Anayasa değişikliğini fiilen hayata geçirecek tasarının, 16 ay gecikmeli olarak Meclis'e sevk edildiğini söyledi. Söz konusu tasarıyı buşekilde kabul etmediklerini belirten Atçı, "Tasarı, 12 Eylül 2010'da yakalanan ve sürdürülmesi gereken demokratikleşme heyecanıyla uyumlu değildir. Tasarı masaya değil, sahaya davet tasarısıdır" dedi.

"Böyle bir tasarının Meclis'ten geçmesi halinde tüm kararlarda yetki yine Bakanlar Kurulu'nda olacaktır" diye Mahmut Atçı, "Memur- Sen olarak Başbakanlık tarafından TBMM'ye gönderilen tasarıda yer almayan aşağıdaki hususların komisyon ve Genel Kurul sürecinde hayata geçirilmesi en büyük beklentimizdir. Diyalogla çözüm yolunu önemsiyoruz. Ancak hatada ısrar edilirse bu alanlara çağrıdır. Bu davetin hakkını vereceğimizden de kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu. Daha sonra 7 maddelik taleplerini okuyan Atçı, toplanan grupla birlikte Ahmet Bahçıvan İş Merkezi'nden 200 metre mesafede olan belediye binasına kadar yürüdü. Ardından kalabalık olaysız dağıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık