Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Sağlıkçılardan Şiddete Tepki Eylemi (video)

Urfa'da Sağlıkçılardan Şiddete Tepki Eylemi (video)

Şanlıurfa'da, Sağlık- Sen üyeleri son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına tepki için eylem yaptı.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2012 Salı 08:37
Urfa'da Sağlıkçılardan Şiddete Tepki Eylemi (video)
Şanlıurfa'da, Sağlık- Sen üyeleri son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına tepki için eylem yaptı. Hastane bahçesindebeyaz önlükleri ile eyleme katılansağlık çalışanları, "Ülkemizin en ücra köşelerinde her türlü zorluk, çile ve hayati tehlikeye rağmen, sizler adına hizmet sunan, sağlık çalışanlarını onore etmeniz gerekirken, ne acıdır ki; şamar oğlanına çevirdiniz" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Aralarında; doktor, hemşire ve sağlıkpersonelinin bulunduğu Sağlık-Sen üyesi 50 kişi, öğle saatlerinde HarranÜniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi acil servisi önünde toplandı. Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları protesto eden kalabalık adına açıklama yapan Sağlık-Sen Şube Başkanı Mahmut Atçı, başta hekimler olmak üzere tüm sağlıkçıların giderek artan şiddet ve hakarette maruz kaldığını söyledi. Sözlü ve fiili saldırıya maruz kalmalarının tahammül sınırlarını zorladığını söyleyen Atçı, şöyle devam etti:

"Bizler şiddetin toplumsal sorunlarda olduğu gibi sağlık sorunlarının da çözümünde de yerinin olmadığını düşünüyor ve buna karşı çıkıyoruz. Biliyoruz ki; asıl sorumlu olanın bireysel davranışları sergileyenler değil, buna göz yuman insani ve vicdani bilinç yaratma hedefi gütmeyen yönetenlerdir. Türkiye'de yaşanan birçok şiddet olayının üzerine gidilmediği, sorumluların bulunup yargılanmadığı gerçeği ile doludur. Şiddet uygulayanlar gerekli cezalara çarptırılmadıkça yapılan suçun yanına kar kalacağı algısı güçlenerek bu tür olayların daha da artacağı kaygısını taşıyoruz."

Sağlık çalışanlarının fedakar şekilde görev yaparken uğradığı saldırılar nedeniyle şamar oğlanına döndüğünü de ileri süren Atçı şöyle devam etti:

"Sağlık çalışanlarını onura etmeniz gerekirken, ne acıdır ki; şamar oğlanına çevirdiniz. Bilinmelidir ki; bıçak kemiğe dayandı. Artık yeter. Gece gündüz demeden, hayat kurtarmak için dişini canına takan sağlık çalışanlarını hakir görmekten vazgeçin. Bugün sağlık çalışanlarınızı korumaz iseniz, yarın sağlığınızı koruyacak kimseyi bulamazsınız. Her geçen gün artan sağlık çalışanına saldırıları şiddetle kınıyoruz."

Kalabalık, basın açıklamasının ardından dağıldı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık