Ana Sayfa Siyaset Urfa'da seçim meydanları ısındı.

Urfa'da seçim meydanları ısındı.

Genel seçimlere sayılı günler kala, Şanlıurfa'da seçim meydanları da iyiden iyiye ısındı.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2011 Pazartesi 15:21
Urfa'da seçim meydanları ısındı.
Meydanlarda kasetli ve bel altı vuruşlarıyla oy toplamaya çalışan siyasiler, vatandaşın sorunlarını görmezden gelerek uslüp tartışmalarına neden oluyor.


İktidar partisi AKP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, çatışmalı ortamın sürmesi, liste krizlerile başlayan ithal adaylar nedeiyle sıkıntılı günler yaşarken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Kürt sorunu yoktur' sözü ve son olarak örtülü ödenekten 2.3 milyon lira aktararak 'gaz bombası' alınması nedeniyle de AKP'nin bölge adayları sıkıntı yaşıyor. 

Şanlıurfalı vatandaşlar, ''Zatan listede Urfa dışından ithal adaylar var. Liste tepkisni düşürmek için Bakan Faruk Çelik'i listenin ilk sırasına koydular. Bakan köy köy dolaşarak, sorunları tespit ediyor. Sanki 8.5 yıldır iktidatda değiller. Daha önce bu sorunları bilmiyor muydu. Ayrıca, Bursalılar da Bakanın sadece seçilmek için Urfa'ya gönderildiğini söylemiyorlar mı. Liste iyi değil. Dikkat ederseniz, asılan bütün afişlerde, adaylardan çok Başbakan Erdoğan, ön plana çıkarılıyor'' dediler.(Urfahaber - ÖZEL)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star