Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA SİVİL DENETİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

URFA'DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA SİVİL DENETİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Şanlıurfa'da sivil polisler toplu taşımada kullanılan minibüslere binerek sürücü hatalarını not alacak. Sürücü hataları Şube Müdürlüğü'ne bildirilecek.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2013 Salı 11:36
URFA'DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA SİVİL DENETİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Şanlıurfa'da özellikle şehir içi ulaşımda yoğun şikayetler alan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, trafikte sivil denetim uygulamasına geçiyor. Toplu taşımada kullanılan minibüslerin şehir içinde trafiği tehlikeye sevk edecek şekilde kullanılmasının önüne geçmek için düğmeye basan polis, artık sivil olarak araçlara binecek ve son durağa kadar yolculuk ederek sürücü hatalarını not alacak.

Uygulamadaki amacın ceza yazmak değil, sürücüleri daha da dikkatli olmasını sağlamak olduğunu söyleyen Trafik Denetleme Şube Müdürü Yavuz Özbaran, "Toplu taşımada vatandaşlarımızın can güvenliğinden sorumlu olan sürücüleri daha da yakından takip etmemiz gerekiyor. Bu yönde vatandaşlarımızın artan şikayetlerini alıyoruz. Bunun için hata caydırıcı olarak bu uygulamayı getiriyoruz. Sivil polisler artık minibüslere vatandaş gibi binecek ve son durağa kadar yolculuk edecek. Yolculuk esnasında sürücünün araç kullanımı ve hataları ile ilgili notlar alacak polisler, bu bilgileri bizlere ulaştıracak ve bizlerde gerekli işlemleri yapacağız" dedi.

'LOGAR KAPAKLARI KONUSUNDA VATANDAŞ HAKLI'
Bunun yanı sıra yine vatandaşlardan yol güzergahlarındaki logarlarla ilgili de şikayetler aldıklarını sözlerine ekleyen Müdür Özbaran,"Bu konuda vatandaşlarımız haklı. Yol ortasında araçlara maddi hasar verecek veya trafiği tehlikeye düşürüp olası kazalara davetiye çıkaran logarlar var. Ben ve ekibim bu konuda çok hassas davranıyoruz. Bu yöndeki şikayetler üzerine hemen bölgeye giderek, konuyu belediye yetkililerine iletiyoruz. Onun için bu yöndeki sıkıntılar için vatandaşlarımız bize ulaşmaya devam etsinler" diye konuştu.

'HALKIMIZ PARK İHLALLERİNE DİKKAT ETSİN'
Müdür Özbaran ayrıca kent merkezinde otopark sorununun yaşandığını kendilerinin de kabullendiğini ancak park yasağı olan bölgelere halkın daha da dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Araçların çekici ile yediemin otoparkına götürülmesinin kendilerini üzdüğünü söyleyen Müdür Özbaran, "Trafik denetimi yapan meslektaşlarımız park yasağı olan bölgelerde anons ederek sürücülerin araçlarının başına gelmesini bekliyor. Uzun süre cevap alamayan arkadaşlarımız, trafiğin daha da yoğun olmaması için park yasağı olan yerlerdeki araçları çekiyor. Bunun için halkımızın daha da duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star