Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Sendikacılardan Kck Operasyonu Tepkisi

Urfa'da Sendikacılardan Kck Operasyonu Tepkisi

Şanlıurfa'da,Kesk Şubeler Platformu üyeleri, sabah saatlerinde Kck'ya yönelik birçok ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda sendikacıların gözaltına alınmasını protesto etti.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 09:21
Urfa'da Sendikacılardan Kck Operasyonu Tepkisi
Şanlıurfa'da,Kesk Şubeler Platformu üyeleri, sabah saatlerinde Kck'ya yönelik birçok ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda sendikacıların gözaltına alınmasını protesto etti. Platform adına konuşan Eğitim-Sen Şube Başkanı Halit Şahin, "Gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal bırakılmasını istiyor ve yaratılan gözaltı terörünü kınıyoruz" dedi.

Kesk Haberleri' Platformu üyesi yaklaşık 20 kişi öğle saatlerinde Eğitim Sen Şube'si önünde basın açıklaması yaptı. Sabah saatlerinde yapılan Kck operasyonu kapsamında bazı sendikacıların da gözaltına alınmasını protesto için toplanan kalabalık adına basın açıklamasını Eğitim-Sen Şube Başkanı Halit Şahin okudu. AK Parti iktidarının sendikalara yönelik baskı politikalarının hız kesmeden sürdüğünü öne süren Şahin, "Bugün sabah erken saatlerde aralarında Kesk yöneticilerinin de bulunduğu 15 sendikacı evlerine yapılan polis baskını ile gözaltına alınmıştır. Ayrıca Konfederasyonumuz ve bazı sendikalarımızın genel merkezlerinde de arama yapılmıştır. 2009 yılına ait bir soruşturma kapsamında yürütülen bu operasyonun nedeni, şüphesiz Kesk'li kadınların yaklaşan 8 Mart öncesinde yürüttüğü ve önümüzdeki sürece ilişkin oluşturdukları mücadele programıdır. Söz konusu baskı ve yıldırma politikalarının hedefinde, tek tip sendika yasasına karşı Kesk'in yürüttüğü mücadeledir" diye konuştu.

Operasyonların keyfi olarak yürütüldüğünü ve insanların gözaltına alındığını ileri süren Şahin, şöyle devam etti:

"Bilinmelidir ki; AKP'nin yandaşı olmadan, hakikati dile getirmekten bir an olsun vazgeçmeden yürüttüğümüz mücadelemizde, şiddete karşı barışın sesini yükseltmekten, emekçilerin haklarına sahip çıkmaktan ve eşit, özgür, demokratik bir Türkiye talebini ifade etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Tamamıyla keyfi olarak yürütülen bu gözaltılarla onurlu mücadelemizi sindirebileceğini sananlar büyük bir yanılgı içerisindedirler. AKP'nin büyük baskı ve gözaltı düzenine karşı onurlu ve kararlı duruşumuzdan bir an olsun vazgeçmeyeceğimiz. Emeğin, demokrasinin, özgürlüğün ve barışın mücadelecisi olacağımız bilinmelidir. Bizler, gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını istiyor ve yaratılan gözaltı terörünü kınıyoruz."

Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık