Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Siparişle Motosiklet Hırsızlığı...

Urfa'da Siparişle Motosiklet Hırsızlığı...

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından hırsızlık şebekesine yönelik yapılan 'Apaçi' operasyonunda şebeke üyesi olduğu ileri sürülen 13 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2012 Cuma 06:32
Urfa'da Siparişle Motosiklet Hırsızlığı...
Gaziantep Emniyet Müdürlüğütarafından hırsızlık şebekesine yönelik yapılan 'Apaçi' operasyonunda şebeke üyesi olduğu ileri sürülen 13 kişi gözaltına alındı. Gaziantep,Adıyaman, Şanlıurfa veKahramanmaraş illerinde eş zamanlı yapılan baskınlarda çok sayıda motosiklete de el konuldu.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü kent merkezinde motosiklet hırsızlıklarının artması üzerine hummalı bir çalışma başlattı.Gaziantep CumhuriyetBaşsavcılığı'nın talimatlarıyla hareket eden Gaziantep polisi, hırsızlık şebekesi üyesi olduğu ileri sürülen şahısları adım adım takip etti. Şebeke üyelerinin çaldıkları motosikletleri çok düşük fiyatlarla sattıkları tespit edildi. Şebeke üyelerinin ayrıca sipariş alarak bile motosiklet çaldıkları tahmin ediliyor. Yaklaşık 3 ay süren takibin ardından

'Apaçi' adı verilen operasyon için düğmeye basan polis Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa veKahramanmaraş'ta eş zamanlı baskınlar yaptı. Baskınlarda Gaziantep'te 8, Kahramanmaraş 1,Şanlıurfa'da 2, ve Adıyaman'da 2 kişi olmak üzere toplam 13 kişi gözaltına alındı.

Ev, iş yeri ve depolarda yapılan aramalarda ise 20 adet değişik markalarda çalıntı motosiklet, 1 adet sahte plaka, 1 adet çalıntı araç plakası ve ruhsatı, suçta kullanılan kontak anahtarları, 1 adet kuru sıkıdan çevrilme tabanca ve tabancaya ait şarjör, 1 adet ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarjör, 2 adet 7.65 mm çapında dolu fişek, suçta kullanılan cep telefonları ile sim kartlar ele geçirildi.

Suç örgütü üyesi olduğu ileri sürülen şüpheliler, 30 ayrı motosiklet hırsızlığı olmak üzere 33 ayrı dosya ile yargılanacak. Gözaltına alınan ve ifadeleri tamamlanan şüpheliler 'Suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde motosiklet çalmak, çalıntı aracı değerinden düşük fiyata satarak haksız kazanç sağlamak, hırsızlık malını bilerek satmak kabul etmek, plakada sahtecilik ve 6136 sayılı kanuna muhalefet' suçlarından adli

makamlara sevk edild
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık