Ana Sayfa Spor Urfa'da teknik direktörlük kursu düzenlenecek

Urfa'da teknik direktörlük kursu düzenlenecek

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Hakan KEŞKÜŞ’ün girişimleri sonucu Türkiye Karate Federasyonu tarafından Şanlıurfa'da teknik direktörlük terfi kursu düzenlenecek

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2016 Çarşamba 12:25
Urfa'da teknik direktörlük kursu düzenlenecek

HABER MERKEZİ

Türkiye’nin her yerinden katılımın olduğu karate teknik direktörlük terfi imtihanı 03.10.2016 tarihleri arasında başlayıp  16.10.2016 günüf  sona erecek.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Hakan Keşküs, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlimizde gerçek manada spor kültürünü ve bilincini oluşturmak suretiyle arkadaşlarımızla hummalı bir çalışma içerisindeyiz, kentimizin bir spor misyonunu üstlenmesi bağlamında bazı faktörlerin oluşması gerekiyor, hunlardan birisi antrenörlük ayağıdır. Dolayısıyla bizde Şanlıurfa’mızda bütün sportif anlamda aktivitelerin organizasyonların gelişmesi ve işlevselliğinin arttırılması için bütün detaylarını ortaya koyarak ona uygun şekilde planlamalar yapıyoruz. Karatede son dönemlerde Şanlıurfa’ da önemli bir potansiyeli oluşturmakla birlikte Türkiye şampiyonalarda da önemli başarılar elde eden nadide spor dallarımızdan birisi, bizde Türkiye Karate Federasyonu ile istişare ederek ilimizde karate teknik direktörlük terfi imtihanının oluşması için girişimlerde bulunduk ve karate federasyonu da bu girişimlerimiz neticesinde 03 – 16 Ekim 2016 tarihleri arasında Şanlıurfa’mızda bu organizasyonu gerçekleşmesi noktasında olumlu cevap verdi. Dolayısıyla Türkiye’nin her yerinden gelen bir birinden değerli teknik direktörlük adayı arkadaşlarımızı Şanlıurfa’mızda misafir ediyoruz. Yaklaşık 14 gün sürecek olan terfi imtihanında karate federasyonunun ve Harran üniversitesinin beden eğitimi bölümü hocalarımızın gerek teorik gerekse pratik anlamında bir terfiyet söz konusu olacak. Başarılı olan arkadaşlarımız teknik direktörlük belgelerini alacaktır, başarılı olamayan arkadaşlarımızda başka illerde açılan terfi programlarına katılacaklar. İlimiz açısından çok önemli bir organizasyon inşallah bu ve buna benzer organizasyonlarımız devam edecektir. Bu önemli organizasyonunun ilimizde gerçekleşmesinde emeği geçen başta Türkiye Karate Federasyon Başkanı Esat Delihasan, Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Avcı ve Karate il temsilcimize teşekkür ediyorum" dedi.

Terfi imtihanında görev alan milli takım teknik direktörler ise  şöyle, Cengiz ÇINAR, Ecvet KURT ve Recep URAL.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü Belediyespor'a taraftardan moral ziyareti

Karaköprü Belediyespor'a taraftardan moral ziyareti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık