Ana Sayfa Spor Urfa'da Thk Kupası Koşusunu "Kara Çocuk" Kazandı

Urfa'da Thk Kupası Koşusunu "Kara Çocuk" Kazandı

Şanlıurfa'da Türk Hava Kurumu (THK) adına düzenlenen koşuyu, Metin Işık Sel'in sahibi olduğu "Kara Çocuk" adlı at kazandı.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 20:27
Urfa'da Thk Kupası Koşusunu
Şanlıurfa'da Türk Hava Kurumu (THK) adına düzenlenen koşuyu, Metin Işık Sel'in sahibi olduğu "KaraÇocuk" adlı at kazandı.

Şanlıurfa Hipodromu'nda bin 700 metrelik kum pistte gerçekleştirilen THK kupası koşusuna, dört ve daha yaşlı 8 safkan Arap atı katıldı. Oldukça çekişmeli geçen yarışın sonunda Metin Işık Sel'in sahibi olduğu "Kara Çocuk" adlı at birinci, Osman Taner'in sahibi olduğu "Killer" ikinci ve Cihan Şemenoğlu'nun sahibi olduğu "Caneko" adlı at ise üçüncü oldu.

Koşunun ardından düzenlenen törende Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, yarışın birincisi olan atın sahibi Metin Işık Sel'e kupasını verdi.

Şanlıurfa'da at yetiştiriciliğinin gelişmiş olduğunu belirten Vali Güvenç, 700 civarında vatandaşın bu alanda istihdam edildiğini söyledi.

THK Genel Başkanı Osman Yıldırım da kurumunun kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında söz konusuyarışın gerçekleştirildiğini ifade etti.

Kupa törenine Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ile bazı davetliler katıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık