Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DA TOZDAN RAHATSIZ OLAN MAHALLELİ YOL KAPATTI (video)

URFA'DA TOZDAN RAHATSIZ OLAN MAHALLELİ YOL KAPATTI (video)

Şanlıurfa'da, beton üretim şantiyesindeki tozun kendilerine rahatsızlık verdiğini iddia eden mahalle sakinleri, şantiyeye giden yolu toprak dökerek ulaşıma kapattı.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2013 Cumartesi 09:02
URFA'DA TOZDAN RAHATSIZ OLAN MAHALLELİ YOL KAPATTI (video)


Şanlıurfa'da, beton üretim şantiyesindeki tozun kendilerine rahatsızlık verdiğini iddia eden mahalle sakinleri, şantiyeye giden yolu toprak dökerek ulaşıma kapattı. Yetkililerin konuya önlem almamasından şikayet eden mahalle sakinleri, problemin biran önce giderilmesini istedi.
Akpınar Mahallesi sakinleri mahallenin yakınında bulunan beton üretim şantiyesindeki tozun kendilerini rahatsız ettiğini öne sürerek protesto eylemi yaptı. Kışın çamurdan, yazın tozdan rahatsız olduklarını ileri süren 50 kişilik kalabalık, traktörlerle getirdikleri kum ve toprağı dökerek şantiyeye giden yolu ulaşıma kapattı.
Şantiyeden yükselen toz nedeniyle astım ve akciğer hastalığı riski ile karşı karşıya bulunduklarını iddia eden mahalle sakinleri, sorunu daha önce yetkililere iletmelerine rağmen sonuç alamadıklarını ifade etti. Kalabalık adına gazetecilere konuşan Akpınar Mahalle Muhtarı İsa Ay, beton imalat şantiyesinin ruhsatının da bulunmadığını mahkemenin de konuyla ilgili şantiyeyi kapatma kararı aldığını ileri sürerek, "Bizi yıllardır toz kütlesine mahkum eden bu şantiye kaçak olarak faaliyet göstermektedir. Buranın hiçbir belgesi yok. Tüm dosyalar elimizde. Şanlıurfa Belediyesi bu şantiye için 3 defa yıkım kararı aldı, ama ne hikmetse bu yıkım bir türlü gerçekleştirilmiyor" dedi.
Mahalle sakinleri yaklaşım yarım saat süren eylemin ardından evlerine döndü.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık