Ana Sayfa Ekonomi Urfa'da var Siverek'te yok...

Urfa'da var Siverek'te yok...

Siverek'te LPG fiyatlarının yüksek seyretmesi tepkilere neden oluyor.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2016 Perşembe 13:25
Urfa'da var Siverek'te yok...

Şanlıurfa’da LPG fiyatlarının Türkiye standartlarının üstünde seyretmesi birçok gazete ve internet sitesinde tepkilere yol açmıştı. Bazı araç sahiplerinin LPG fiyatlarını protesto etmek için il sınırındaki istasyonlardan LPG almaya başlamasının ardından yetkililer devreye girmişti.

 HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, konuyu meclise taşıyarak çevre il ve ilçelerde 2 liranın altında olmasına rağmen, Şanlıurfa genelinde 2,5 liraya kadar yükselen LPG fiyatları için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi.

 Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada konunun takipçisi olacağını belirterek, petrol istasyonlarının vatandaşları mağdur etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu. Yılmaztekin’in açıklamasının ardından bazı istasyonlarda LPG fiyatları aşağıya çekildi.

 

-LPG Fiyatları 1.99’a kadar düştü

 

Şanlıurfa’da bazı petrol istasyonları LPG fiyatlarını 2 liranın aşağısına çekerek, indirim yapmaya başladı. Tepki nedeniyle çevre il istasyonlarından LPG alan çok sayıda araç sahibi indirim yapan istasyonlarda uzun araç kuyrukları oluşmaya başladı.

-Siverek’te indirim yok

Şanlıurfa genelinde LPG fiyatlarındaki düşüşler, Siverek ilçesinde his edilmedi. Bir süre önce 2,4 lira seviyelerinde olan LPG fiyatının 2,6 liraya yükseltildiği iddia edildi. Son zamlarla birlikte bölgede en pahalı LPG fiyatının Siverek ilçesinde yaşandığı öne sürüldü.

Siverek halkı sosyal medya hesaplarından indirim istedi, istasyon sahiplerine ‘neden indirim yok?’ diyerek sitemde bulundu. Siverekli araç sahipleri indirim beklediklerini belirterek, “Gereğinin yapılması bizlerinde yüzlerini güldürecektir” açıklamasında bulundu.(sivereksonhaber)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Kurumsal

İçerikYukarı Çık