Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Veliler Öğrencileri Okula Göndermedi

Urfa'da Veliler Öğrencileri Okula Göndermedi

Şanlıurfa Merkeze Bağlı Yenice semtinde yer alan Mevlana İ.Ö.Okulunda eğitim gören öğrencilerin velileri okulun elektriğinin olmayışı ve yollarının aşırı çamurlu oluşu nedeniyle 400 kadar öğrenciyi okula göndermedi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2012 Pazartesi 04:00
Urfa'da Veliler Öğrencileri Okula Göndermedi

Şanlıurfa Merkeze Bağlı Yenice semtinde yer alan Mevlana İ.Ö.Okulunda eğitim gören öğrencilerin velileri okulun elektriginin ve yollarının aşırı çamurlu oluşu nedeniyle 400 kadar öğrenciyi okula göndermedi.

Söz konusu okulun velileri Urfahaber'e yaptıgı açıklamada " aylardan beridir sürekli okulun elektrikleri kesiliyor kış ayı olması dolasıyla  hava çabuk karardıgından elektrikler kesilince çoçuklarımız hem karanlıkta kalıyor hem soğuklarla mücadele ediyorlar hasta oluyorlar.  Okulun ulaşım yolları yapılamadıgı için bütün yollar çar çarmur içerisinde çocuklarımız okula ulaşımda çok büyük sıkıntılar yaşıyor sorunlarımızı okul yönetimine ve milli egitim müdürlügüne  Urfa Valiligine defalarca iletmemize rağmen bir çözüm üretilemedi biz veliler bir araya gelerek bu sorun çözülünceye kadar 400 kadar çocugumuzu bu şartlardaki eğtim yuvasına göndermiyecegiz dediler "

Öte yandan Urfahaber muhabirleri velilerle görüşürken çok sayıda öğrencinin okuldan geri döndügü gözlendi.  Söz konusu veliler Şanlıurfa'daki eğitim ile ilgili bu konuda yetkilileri duyarlı olmaya çagırdı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık