Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Yanlış Parka Mobese ile Ceza Gelecek

Urfa'da Yanlış Parka Mobese ile Ceza Gelecek

Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ve İl Emniyet Müdürlüğü ortak bir çalışmaya yaparak duraklarda, bazı caddelerde park yapmanın önüne geçmek için mobese kameralar kuruyor.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2012 Salı 16:38
Urfa'da Yanlış Parka Mobese ile Ceza Gelecek
Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ve İlEmniyet Müdürlüğü ortak bir çalışmaya yaparak duraklarda, bazı caddelerde park yapmanın önüne geçmek için mobese kameralar kuruyor.

Otobüs duraklarına özel araçların park etmesi, otobüslerin durağa yanaşamaması ve yol üzerinde yolcu indirip bindirmek zorunda kalması nedeniyle oluşan trafik problemini rahatlatmak için duraklara yerleştirilen 8 mobese devreye girmeye başladı. Kameraların 39 durağa yerleştirilmesi planlanıyor. Mobese kamera sistemi ile otobüs dışında, durakta bekleyen araçlar tespit edilip, park cezası kesilip plakanın sahibine fotoğrafıyla birlikte gönderilmesi amaçlanıyor.

Böylece otobüs duraklarında park yapmayı engellemeyi hedefleyen Şanlıurfa Belediyesi, otobüslerin yol ortasında yolcu indirme bindirme yapmasının da önüne geçecek.

Şanlıurfa Belediyesi, mobese kameralarından ilk etapta 70 adet kuracağını bildirdi. Otobüs duraklarının yanı sıra ayrıca özellikle Atatürk Bulvarı, Divanyolu Balıklıgöl, Tekel, Cumhuriyet, Bahçelievler, Akif Ersoy, Emniyet Caddesi gibi trafiğin yoğun olduğu caddelere de kameralar yerleştirilecek. Bu cadde ve adreslerde ikinci sıra park yapan araçlar kameralar aracılığı fotoğraflanıp trafik cezaları kesilerek plakaların adreslere gönderileceği bildirildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star