Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'daki Gözaltıları Protesto Ettiler (video)

Urfa'daki Gözaltıları Protesto Ettiler (video)

ŞanlıUrfa'da, sabah saatlerinde düzenlenen PKK operasyonunda aralarında Eğitim-Sen ve İnsan Hakları Derneği Şubesi başkan ile yöneticilerinin de bulunduğu 19 kişinin gözaltına alınması çeşitli sendika üyeleri tarafından protesto edildi.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2011 Salı 12:03
Urfa'daki Gözaltıları Protesto Ettiler (video)
Kimlik SORMA GERGİNLİĞİ 

ŞanlıUrfa'da, sabah saatlerinde düzenlenen PKK operasyonunda aralarında Eğitim-Sen ve İnsan Hakları Derneği Şubesi başkan ile yöneticilerinin de bulunduğu 19 kişinin gözaltına alınması çeşitli sendika üyeleri tarafından protesto edildi. Operasyonun protesto edildiği açıklama sırasında bazı sendika üyeleri ile sivil polisler arasında 'kimlik gösterme' yüzünden kısa süreli gerginlik yaşandı.Çeşitli sendikalara üye yaklaşık 40 kişi; öğle saatlerinde polisler tarafından 4 saat arama yapılan Eğitim-Sen binası önünde toplandı. 'Baskılar bizi yıldıramaz' sloganı atan kalabalık adına konuşan Sağlık Emekçileri Sendikası Şube Başkanı İsmet Karadağ, operasyona tepki göstererek, şunları söylediAKP'nin başlattığı takip uygulamaları bu kez sendikalarımız ve odalarımız üzerinde göstermeye başlamıştır. Yaklaşık 1 aydır siyasi soykırım yapan AKP şimdide sendikalarımıza kendinden yana olmayan sendika ve odalarımıza soykırım başlatmıştır. Bu sabah saatlerinde arkadaşlarımız evlerinde apar- topar alınmış sendikalarımız basılarak dağıtılmıştır. Eğitim-Sen sanki bir örgüt evi gibi aranmıştır. Şu çok iyi bilinmelidir ki Kesk ve ona bağlı sendikalar, yıllardır akan kanın durması için mücadele vermiştir. Gözaltılar, baskınlar, tutuklamalar, her kesin bildiği gibi emniyetin hazırladığı uyduruk belgelerle yapılmaktadır. Bizleri bu onurlu mücadelemizden alıkoyamazlar. Biz sonuna kadar demokrasi ve barış diyeceğiz. Gözaltına alınan bu arkadaşlarımız ne yaptıysa bizde onun aynısını yapacağız ve bu duruşumuzdan vazgeçmeyeceğiz. 

Basın açıklamasının okunmasının ardından sivil polisler, grupta yer alan bazı kişilerden kimliklerini istedi. Bu talep sonrası sivil polisler ile sendika üyeleri arasında tartışma çıktı. Kısa süreli gerginliğe neden olan tartışma, sendika yöneticileri ile polis amirlerinin görüşmesi ile sona erdi.

haberler.com

video linki
http://www.haberler.com/sendika-uyeleri-gozaltilari-protesto-ettiler-3020664-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık