Ana Sayfa Ekonomi Urfa'daki LPG Fiyatlarına Vekil El Attı

Urfa'daki LPG Fiyatlarına Vekil El Attı

Türkiye'de en yüksek LPG'nin satıldığı Şanlıurfa'da, LPG'li araç kullanan araç sahipleri buna bir an önce çözüm getirilmesini istiyor. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Urfa'daki bu fiyat artışının takipçisi olacağını ifade etti.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2016 Perşembe 12:22
Urfa'daki LPG Fiyatlarına Vekil El Attı

Şanlıurfa'da günlerdir tartışılan LPG'deki değişik fiyatların olması ile ilgili AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin twitter hesabından açıklama yaptı.

Yılmaztekin, yaptığı açıklamada Urfa'da gerçekleştiriklen satışlardaki yüksek fiyata başta Bakan Faruk Çelik olmak üzere AK Parti'nin vekilleri olarak takipçisi olacaklarını belirtti.

Yılmaztekin, twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, "Normal şartlarda istasyonlar birbiri ile rekabet etmek için fiyatları aşağı çekerler. Ancak Urfa'da istasyonların kendi aralarında anlaşarak benzer fiyatlardan satış yapmakta oldukları açıktır. Şanlıurfa'da tavan fiyat şuan 2.74 TL gibi yüksek bir rakamdır. Suruç, Hilvan gibi ilçelerdeki istasyonlar ise rekabeti işleterek 2.05-2.20 civarında satış yapabildiklerine göre ortada haksızlık olduğu açıktır. Bu manada; bu haksızlığın giderilmesi ve Türkiye fiyatlarında alımın sağlanması için ilgili kurumlar nezdinde temaslar başlamıştır. Sn. Bakanımız ve tüm Ak Parti milletvekilleri olarak bu işin takipçisi olduğumuzu Urfalı hemşerilerimize saygıyla beyan ederiz."

Öte yandan Şanlıurfa'daki LPG'li araç kullanan araç sürücülerinden Ahmet Gülmez, "Bugün Şanlıurfalı olarak ilçelerde LPG fiyatı 2 ile 2.5 lira arasında değişirken merkezde bu fiyat 2.5 liradan başlıyor. Hükümetin bu konuya bir an önce el atması gerekmektedir. Şanlıurfa Türkiye'de en pahalı LPG kullanan illerin en başında gelmektedir. bu haksız kazanca ve soygunculuğa mutlaka birilerinin dur demesi gerekmektedir" dedi.

Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay da, Şanlıurfa'ya en yakın Adıyaman'da bile fiyatın 1.80 lira iken Şanlıurfa'da 2.80 lira olmasının haksızlık olduğunu belirterek yetkililerin bir an önce buna bir çözüm üretmelerini istedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-09-30 09:14:33yorumcu.

    en iyi el atma yöntemi. belediye nezdinde (belsan gibi) bir şirket kurulup, lpg satışı yapılırsa, bu petrolcü tefeci soyguncular tıpış tıpış fiyatları aşağı çekeceklerdir...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Kurumsal

İçerikYukarı Çık