Ana Sayfa Sağlık Urfa’daki Sağlık Sistemi Allak Bullak

Urfa’daki Sağlık Sistemi Allak Bullak

Şanlıurfa’da sağlık sektörü son 1 yıldır bir türlü bir düzene oturtulamadı. Kapatılan özel hastaneler ve tıp merkezlerin ardından devreye konulan devlet hastaneleri vatandaşların taleplerini karşılayamıyor. Öte yandan kapatılan hastanelerin eski binalarının aktif bir şekilde değerlendirilmesi istendi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2016 Salı 16:55
Urfa’daki Sağlık Sistemi Allak Bullak

Sağlık sorunları kentte bitmek bilmiyor. FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan OSM, yolsuzluk ve birtakım nedenlerden dolayı kapatılan Edessa, Academia ve Ursu Hastanesi’nden sonra devlet hastaneleri halkın sağlık ihtiyaçlarını tam gideremiyor. Kısa bir süre önce Eyyübiye Devlet Hastanesi’nin açılmasının ardından hastalar, sağlık ihtiyaçlarını gidermek için Eyyübiye’nin yolunu tutuyor. Personel ve ekipman eksikliği nedeniyle istedikleri sağlık hizmetinin alamayan vatandaşlar, yetkililere çağrı yaptı. OSM’nin bulunduğu binada açılan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Binası da yeterli poliklinik hizmeti verilemediği için hastalar mağdur oluyor.

 ‘HASTANEDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYOR’ 

En fazla yoğunluğun olduğu Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde muayeneye gelen vatandaşlar, sıra için uzun kuyruklar oluşturuyor. Bazen sistemde meydana gelen arızalar nedeniyle hastalar arasında küçük çaplı kavgalar meydan geliyor. Öte yandan yaklaşık 2 Milyon Şanlıurfalının yaşadığı kentte 500 Bin Suriyeli eklenince iş çıkılmaz bir hal alıyor.

YORUMLAR
  • yorum2016-10-05 16:31:59selçuk

    05.10.2016 tarihinde saat 08:40 civarında Mehmet akif inan hastanesinin mikrobiyoloji laboratuvarına numune getirdim. Numune kabul bölümünde çalışan personel gayet kaba sayılacak bir tavırla numuneyi elimden almak yerine, ''şuraya koy, al şu etiketleri yapıştır'' diyerek beni gönderdi. Vatandaş böyle mi karşılanıyor. Hastalara böyle mi davranılıyor. Bir vatandaş olarak devlet hastanelerine gitmek işkenceye dönüşmüş durumda.

  • yorum2016-10-05 16:12:26ferdi

    Bir vatandaş olarak devlet hastanelerine gitmek istemiyorum. Çalışan personeller sanki limon tuzu yemiş. Kavga etmemek için kendimi zor tuttum. Allah vatandaşa yardım etsin.

  • yorum2016-10-04 20:15:00ferhat

    Plansız programsız hareket edince olacağı budur. Sağlık çalışanları da vatandaşlar gibi bu durumdan şikayetçi. Hiç bir şeye yetişemiyorlar, hasta da çalışanda halinden memnun değil.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star