Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DAKİ SURİYELİLER İÇİN İMZA KAMPANYASI

URFA'DAKİ SURİYELİLER İÇİN İMZA KAMPANYASI

Son günlerde Urfa'da yaşayan Suriye'li sığınmacıların yaptıkları taşkınlıklar, Urfa'lıların onlar için imza kampanyası başlatmasına neden oldu.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2013 Cumartesi 17:45
URFA'DAKİ SURİYELİLER İÇİN İMZA KAMPANYASI

Suriye'deki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriye vatandaşların, son günlerde Şanlıurfa'da yaptıkları taşkınlıklar Urfa komuyunu rahatsız etti.

Suriyeli sığınmacıların takınlıklarından rahatsız olan Urfalı vatandaşlar imzakampanyam.com adlı sitede "Suriyeli Gençleri Şanlıurfa'da İstemiyoruz İMZA KAMPANYASI" başlığı ile imza kampanyası başlattılar.

Söz konusu sitede vatandaşlara çağrıda bulunan bir grup Urfa'lı başlaıkları imza kampanyası ile hedef olarak 5 bin imza ile elde edecekleri dilekçeyi başta, Şanlıurfa Valiliği olmak üzere İçişleri Bakanlığı'na da göndereceklerini beyan ettiler.

İmza kampanyası dahilinde vatandaşlar aşağıdaki metnin yer aldığı dilekçeye imza atmalarını istediler:

İmza kampanyasının dilekçesi

"Son günlerde Şanlıurfa'da Suriyeli mültecilerin şehir merkezinde yaptığı taşkınlıklar sebebiyle şehir halkının huzuru kaçmıştır. Başıboş bırakılan suriyeli gençlerin hemen hemen şehrin her yerinde çıkardığı olaylar malesef şehir halkında suriyelilere karşı güvensizlik ortamı yaratmıştır. Şanlıurfa Halkı olarak sizden bu ciddi sorunumuza bir çözüm getirmenizi istiyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla,"


İmza kampanyasına destek vermek isteyenler ise http://imzakampanyam.com/Suriyeli-Gencleri-Sanliurfa-da-Istemiyoruz-imza-kampanyasi#.UnTBW5CLJS4.facebook linkini kullanarak imza kampanyasına destek verebilecek.

 

UrfaHaber - ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık