Ana Sayfa Güncel Urfa'daki Tuğgeneral Metin Alpcan'dan Duvar İhaneti

Urfa'daki Tuğgeneral Metin Alpcan'dan Duvar İhaneti

Türkiye’de bombalı ve silahlı eylem gerçekleştiren teröristlerin kolayca Türkiye’ye nasıl giriş yaptığı merak konusuydu. FETÖ soruşturmasının ardından ihraç edilen Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan’ın valiye gönderdiği skandal mektup ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2016 Pazartesi 19:29
Urfa'daki Tuğgeneral Metin Alpcan'dan Duvar İhaneti

911 kilometrelik Suriye sınırına yapılması planlanan güvenlik duvarını da FETÖ mensubu hainler tarafından engellenmeye çalışıldığı öğrenildi. A Haber duvar ihanetini belgeleriyle ortaya koydu.

Urfa'dan başlayarak sınır hattına çekilen 911 kilometrelik güvenlik duvarının örülmeye başlaması sırasında Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan Şanlıurfa Valiliği'ne yazdığı yazının belgesi ortaya çıktı.

İddiaya göre, Tuğgenreal Metin Alpcan Urfa valiliğine yazdığı yazı ile öyle bahaneler üretiyor ki sınır hattının 1. Hudut hattına taşınmasını ve bu duvarın orada örülmesi gerektiğini, mayınlı bölgenin tespit edilemediğini ve orada duvar örecek olan işçilerin güvenliği sağlayamacaklarını ifade ettiği ortaya çıktı.

Duvar Değil Tel Örgü Çekelim

Alpcan, yazdığı yazıda sınıra duvar hatının değil de tel örgü çekilmesi gerektiğini belirtmiş. Nedeni ise sınırda çalışacak olan işçilerin mayınlı tarlada çalışacağı için mayınların nerede gömülü olduğunu bilmediğini ifade etmiş.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık