Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'daki Yangınların Nedeni Sigara

Urfa'daki Yangınların Nedeni Sigara

Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdurrahman Ayıldağ, kentte meydana gelen yangınların büyük bölümünün sigaradan kaynaklandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2011 Salı 14:34
Urfa'daki Yangınların Nedeni Sigara
Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdurrahman Ayıldağ, kentte meydana gelen yangınların büyük bölümünün sigaradan kaynaklandığını söyledi. Ayıldağ, geçen ay içerisinde kentte 85 yangının meydana geldiğini, bu yangınların 61'ine sigaranın yol açtığını ifade etti.

Kentteki yangınların her ay haritasını çıkartan Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nün verilerine göre son bir ay içerisinde 85 yangın meydana geldi ve bu yangınların yüzde 80'ini sigaradan çıkan yangınlar oluşturdu. Sigaradan çıkan yangıları elektrik kontağından çıkan yangınlar takip etti.

Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdurahman Ayıldağ, itfaiyenin 4 ihbar telefonu bulunduğunu ve bu telefonlara günde 2 bin çağrı geldiğini söyledi. Ayıldağ, "Gelen çağrıların birçoğu asılsız ihbarlardan ibaret kalıyor. Bazı kişiler ise telefonlarını deneme amaçlı olsa gerek sadece arayıp kapatıyorlar. Bu durum bizleri ister istemez mağdur ediyor" dedi.

Ayıldağ, kentte meydana gelen yangınların birçoğunun ise sigaradan kaynaklandığını belirterek şöyle konuştu:

"Biz kentin 3 bölgesindeki birimlerimiz ile yangınlara müdahale ediyoruz. 3 bölgemizin son bir aylık verilerinde 85 yangın meydana geldiğini ve 61'inin sigaradan kaynaklandığını belirledik. Yine bu 85 yangından 21'inin de elektrik kontağından dolayı çıktığını saptadık. Verilerimize baktığımızda Şanlıurfa'daki yangınların büyük bir çoğunluğu söndürülmeyen sigaralardan çıkıyor. Sigara kaynaklı yangınların çıktığı mekanlar arasında; imalathane, fabrika, odun- kömür deposu, orman ve fidanlıklar bulunuyor. Halkımızın bu konuda duyarlı olması için yılın çeşitli zamanlarında kadınlarımıza ve çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Bu kapsamda 500 kadına eğitimler verdik. 29 ilköğretim okulumuzda 12 bin öğrenciye çeşitli eğitim ve seminerler ile yangınların çıkış sebebini anlattık." (haberler)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star