Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DA,LAPAROSKOPİ İLE ÇİFT AMELİYAT YAPILDI

URFA'DA,LAPAROSKOPİ İLE ÇİFT AMELİYAT YAPILDI

Fıtık Şikâyetiyle Başka Merkezlerde Üç Kez Ameliyat Olan Ağrı’lı Hasta Şanlıurfa’da Sağlığına Kavuştu

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2014 Cumartesi 09:54
URFA'DA,LAPAROSKOPİ İLE ÇİFT AMELİYAT YAPILDI

Üniversite  araştırma ve uygulama hastanesinde bir keside Laparoskopi sistemle aynı anda iki ameliyat yapıldı.

Üniversitemiz hastanesine şiddetli karın ağrısı ve fıtık şikâyetiyle Ağrı’dan müracaat eden (56) Hasan Çetin farklı merkezlerde üç kez fıtık ameliyatı geçirmiş, bir sonuç alamayarak, üniversitemizhastanesi Genel cerrahanabilim dalı başkanlığı öğretim üyeleri hastayı ameliyata alınmıştır.

Laparoskopi yöntemi ile aynı anda kasık fıtığı ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı yaparak bölgede bir ilki gerçekleştirmişlerdir.

Tıp fakültesi Öğretimüyelerinden Doç.Dr. Alparslan Terzi, Yrd. Doç.Dr Orhan Gözeneli ve beraberindeki heyet yaklaşık 2,5 saat süren operasyonla hastayı eski sağlığına kavuşturmuşlardır.

Konuyla alakalı bir açıklamada buluna Doç. Dr. Alparslan Terzi ; “Hastamız bize şiddetli ağrı ve fıtık şikâyeti ile müracaatetti.

Safrakesesi taşı mevcutken kasık fıtığıda gelişmiş ve daha önce başka hastanelerde üç kez başarısız operasyon geçirmiştir. Laparoskopi yöntemiyle yaptığımız iki ameliyatla hastayı sağlığına kavuşturup taburcu ettik. Dedi.

Dr. Alpaslan açıklamalarında;” hastanenin fiziki şartları tam istenildiği gibi olmasa da teknik anlamda büyük merkezlerden hiçbir eksiklerinin olmadığını ve birçok önemli operasyonlara imza atabileceklerini söyledi.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık