Ana Sayfa Kültür/Sanat Urfa'dan 2 Öğrenci 23 Nisan İçin Kocaeli'ne gidecek

Urfa'dan 2 Öğrenci 23 Nisan İçin Kocaeli'ne gidecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Uluslar arası Çocuk Festivali, dünyanın dört bir yanından 1000 çocuğu buluşturuyor.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2011 Cuma 11:26
Urfa'dan 2 Öğrenci 23 Nisan İçin Kocaeli'ne gidecek
19-25 Nisan tarihleri arasında 1 hafta boyunca sürecek olan festivali, 21 Nisan'da Sayın Emine Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da katılacağı renkli ve anlamlı etkinliklerle tüm dünya izleyecek.


Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Kocaeli dünya çocuklarının umut ve eğlence başkenti olacak"

Bu yıl Kocaeli' nin 23 Nisan'da dünya çocuklarının eğlence ve umut başkenti olacağını belirten Karaosmanoğlu, festival için tüm hazırlıkların tamamlandığını, Seka Park' ta yapılacak olan tören ve gösterileri, aralarında konuk ülke başkonsoloslarının da bulunduğu önemli bir protokolün izleyeceğini ifade etti.


Kocaeli ve ilçeleri ile yakın illerden de çok sayıda kişinin katılımının beklendiğini sözlerine ekleyen İbrahim Karaosmanoğlu, " Festival, her gün farklı bir etkinliğe sahne olacak. Festivali izlemek için konuk ülkelerden basın temsilcileri de Kocaeli'ne gelecek. Bu yıl çok farklı, çeşitli ve anlamlı etkinliklerle dünyaya barış ve kardeşlik mesajını Kocaeli'nden vereceğiz" dedi.


Her kıtadan, her renk, her ırk ve dilden gerçek bir çocuk mozaiği oluşacak.
Festivale katılması netleşen ülkelerin isimleri şöyle:
ABD, Acaristan, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çeçenistan, Endonezya, Estonya, Fas, Fransa, G.Afrika, Hırvatistan, Hindistan, Irak, Karadağ, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kırım, KKTC, Kosova, Kuzey Osetya, Madagaskar, Makedonya, Malezya, Meksika, Moğolistan, Moldova, Mozambik, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Tataristan, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Ürdün ve Venezuella.


Türkiye'nin çocukları da Kocaeli'nde buluşacak
Kocaeli 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali boyunca ülkemizin yedi bölgesini temsil eden yedi ilden (Ankara, Edirne, Trabzon, Van, Şanlıurfa, Hatay, Aydın) ikişer öğrenci de bizimle beraber olacak.


THY'den festivale destek
Türk Hava Yolları bu yıl ki 23 Nisan etkinliklerine destek verecek. 20 çocuk THY tarafından ücretsiz taşınacak. Ayrıca ülkemize gelen diğer misafir çocuklar için THY % 10 indirim yapacak.

(haberler.com)


Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'daki 23 Nisan'a 10 ğlke katıldı

Şanlıurfa'daki 23 Nisan'a 10 ğlke katıldı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık