Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'dan Afrikaya 20 Bin tl'lik Yardım

Urfa'dan Afrikaya 20 Bin tl'lik Yardım

Afrika’da yaşanan açlık felaketine karşı bir yardım da Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’ndan geldi. ŞUTSO Başkan Yardımcısı Cem Göncü “Yaşanan açlık felaketi için Somali’ye 20 Bin TL’lik gıda yardımı göndereceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2011 Perşembe 13:56
Urfa'dan Afrikaya 20 Bin tl'lik Yardım
Afrika’daki yaşanan felaketi görmezden gelemeyeceklerini belirten Cem Göncü, yönetim kurulu olarak aldıkları karar doğrultusunda Somali’ye 20 Bin TL’lik yardım yapmayı kararlaştırdıklarını söyledi.
ŞUTSO Başkan yardımcısı Cem Göncü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “ Bu mübarek Ramazan ay’ı günlerinde bizler evimizde karnımızı doyururken, Afrika’da her üç dakikada bir açlıktan ölen çocukları görmemezlikten gelemeyiz. 40 Milyon’a yakın insanın yaşadığı Afrika’da ölümleri televizyonlardan izlemekteyiz. Bu anlamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Afrika’ya yapmış olduğu 1 Milyon TL’lik katkıya biz de Şanlıurfa’dan bu kampanyayı başlatmak adına Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak 20 Bin TL değerindeki gıda yardımını, Kızılay aracılığıyla Cumartesi gününe kadar, Afrika’ya göndereceğiz. Bu vesileyle İlimizdeki tüm duyarlı insanların ve üyelerimizin devam eden kampanyaya iştirak etmelerini ve güçleri nispetinde Afrika’da yaşayan insanlara yardımlarını bekliyoruz” dedi.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık