Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DAN İZMİR'E İYİLİK ÖDÜLÜ

URFA'DAN İZMİR'E İYİLİK ÖDÜLÜ

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin başlattığı Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım projesi çeşitli platformlarda takdir toplamayı sürdürüyor. Şanlıurfa'da düzenlene VI. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları Ödülleri'nde dev kampanya "İyilik Ödülü"ne layık görüldü.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2012 Çarşamba 10:08
URFA'DAN İZMİR'E İYİLİK ÖDÜLÜ

Önce İzmir'de kısa sürede benimsenen, ardından Tüm Türkiye'de ve Dünyanın değişik ülkelerinde yürütülen "Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım" Projesi'ne Şanlıurfa'dan da alkış geldi. Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen VI. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmalarında, bu dev kampanyaya sekiz ayrı kişi ve kuruluşla birlikte "İyilik Ödülü" verildi. İyilik Ödülleri, yardımlaşma ve dayanışma alanında hayata geçirilen başarılı projelere ve bu projeleri uygulayan kurum, kuruluş ve şahısları özendirmek amacıyla veriliyor.

Şanlıurfa'da düzenlenen ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve çok sayıda davetlinin katıldığı ödül töreninde Proje Koordinatörü Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurselen Toygar ödülü Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu'nun elinden aldı. Ayrıca Prof. Dr. Nurselen Toygar'a teşekkür plaketi verildi.

310 TON KAPAK BİN 450 TEKERLEKLİ SANDALYE
Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım kampanyası, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı tarafından 2010 yılında her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu günümüzde "Her geri dönüşüm atığı geleceğimizdir" düşüncesiyle hem çevreye duyarlı olmayı hem de engellilere katkıda bulunmayı hedefledi. Kampanya başladığı günden bu güne kadar 310 ton kapak toplandı ve şuana kadar bin 450 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Böylece kampanya, engelli vatandaşlarımızın sosyalleşip hayata adım atmalarını sağlamakla kalmayıp, küçük mavi kapaklarla kocaman düşleri gerçekleştirebileceğimizi gösterdi.

BU YIL İYİLİK ÖDÜLLERİ SEKİZ KİŞİ VE KURULUŞA VERİLDİ
VI. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları'nda Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte, UNICEF Türkiye Organisazyonuna, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'na, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na, Van Depremi'nde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki'nin üyesi olduğu Japonya Miyazaki Yardımlaşma ve Kurtarma Derneği'ne, Gazze Şeridi'nde Filistinlilerin evlerini yıkmak üzere harekete geçen bir İsrail buldozerinin önüne çıkıp, buldozer tarafından ezilerek öldürülen Rachel Corrie'e, Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı'na ve "Sokaktan Okula Sevgiyle Projesi"ni uygulayan Şişli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı'na iyilik ödülleri verdi.

star

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık