Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DA,RABİA'YI ANMA GÜNÜ!

URFA'DA,RABİA'YI ANMA GÜNÜ!

Şanlıurfa'daki Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelerek Dünya Rabia Günü nedeniyle yürüyüş gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2014 Perşembe 15:42
URFA'DA,RABİA'YI ANMA GÜNÜ!

Şanlıurfa Rabia meydanında bir araya gelen Sivil Toplum kuruluşları burada Tekbirler getirerek,İsrail'i Gazze ve Filistin Halkına yaptığı acımasız saldırıları ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin uyguladığı politikalar kınandı.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan kalabalık grup, Topçu Meydanına kadar yürüyüş yaptı. Ellerinde Mısır bayrakları ve pankartlar olan kalabalık grup, Amerika ve İsrail aleyhinde sloganlar attı.

Yürüyüşün ardından Topçu Meydanında grup adına basın açıklaması yapan Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun,  insanlığın Mazlumların kulakları sağır eden çığlıklarını ne zaman duyacağı sorusunu yöneltti.

Coşkun, ‘’Mısır’da darbeci  Sisi’nin, Suriye’de cani Esed’in, Gazze’de katil İsrail’in,Doğu Türkistan’da vahşi Çin’in insanlığı katletmesini, insanlık onurunu çiğnemesini daha ne kadar seyredeceksin.’’ Dedi.  Ümmete seslenen  Memur-Sen Başkanı Ortadoğu’yu ve Arap yarımadasını, küresel sömürü şebekelerinin petrol pazarlığı mekanı olmaktan, Siyonist İsrail eliyle “Müslüman mezarlığı”  yapılmaktan kurtarmanın Müslümanların elinde olduğunu söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık