Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'lı bir annenin parmak ısırtan başarısı. (VİDEO)

Urfa'lı bir annenin parmak ısırtan başarısı. (VİDEO)

Beş yıl önce Mikro krediden aldığı bin lira ile kendi işini kuran Şanlıurfa'lı kadın girişimci Yıldız Yıldız, azmetti beş yılda kendi başarı hikayesini yazdı..

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2012 Pazartesi 01:22
Urfa'lı bir annenin parmak ısırtan başarısı. (VİDEO)
Şanlıurfa Belediyesi'nin girişimleri ile başlatılan Mikro Kredi uygulamasına 5 yıl önce müraacat eden ve aldığı 1000 lira kredi ile kendi işini kuran Urfa'lı girişimci bir anne başarısıyla adeta parmak ısırttı.

Aslen 1974 Şanlıurfa Suruç doğumlu olan 7 çocuk annesi Yıldız Yıldız adındaki girişimci kadın vatandaş beş yılda yılmadan çalışarak örnek başarılara imza attı. O da bir çok kadın girişimci gibi, beş yıl önce Şanlıurfa Belediyesi'nin mikro kredi uygulamasında, aldığı bin lira kredi ile döner kebabı işine girdi. Burdan elde ettiği gelirle hem yaşamını sürdürdü. Hem  çocuklarını okuttu. Hem kızını evlendirdi. Hem de askerdeki oğlunun giderlerini karşıladı. Bütün bunlar da yetmezmiş gibi azmetti okumayı, yazmayı öğrendi. Diploma aldı. Sürücü belgesi aldı. En sonunda da hayallerini süsleyen son model bir otomobil santın aldı..

Bütün bu başarılarına rağmen durmadan çalışmasına devam ederek,  "Mikro kredi ile başladım. Kendi markamı yaratacağım" diyerek hedefinin büyük olduğunun altını çizdi.

Yıldız Yıldız, Urfa Haber'e yaptığı açıklamasında "1974 Şanlıurfa Suruç doğumlu, 7 çocuk annesiyim. Bu işe beş yıl önce mikro kredi uygulaması kapsamında Şanlıurfa Belediyesi'nin bana verdiği 1000 TL ile dönerciliğe başladım. İlk başlarda çok zorlandım. Çünkü; kadındım. Bu işi bilmiyordum. İlk defa böyle bir işe girişiyordum. Dolayısı ile Urfa'da çok eleştiri aldım. - Yok yapamazsın, kadının ne işi var ticarette, kadın başına başaramazsın, evinde otur çocuklarına bak - gibi yüzlerce bahane bularak beni eleştirdiler. Ancak ben yılmadım, yaz kış demeden işimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Çok şükür de başardım. Şanlıurfa Belediyesi'nin bu başarılarımıza da katkısı son derece büyük oldu. Özellikle Belediye Başkanımız Ahmet Eşref Fakıbaba'ya sonsuz minnettarlığımızda buradan birkez daha sunmak istiyorum. Beş yıl önce aldığım bin lira kredi ile bu gün 7 çocuğumdan beşini okutuyorum. Bir oğlum asker de onun giderlerini buradan sağlıyorum. Bu ekmek kapısından kazandıklarımla kızımı evlendirdim. Bütün çeyizini buradan kazandıklarımla aldım. beş çocuğumu okula gönderiyorum. Allah'a şükür işimi geliştirdim. Bu işe başlarken okur yazarlığım yoktu.

Azmettim okuma yazma kursuna gittim. Onu da başardım. Sonra en büyük hayallerimden biri kendime ait özel bir arabamın olmasıydı. Yine bu işin sayesinde herkesin -yapamazsın ne işin var, neyine lazım - diyerek eleştirdiği konuda geri adım atmadım. Sürücü kursuna gittim. Ehliyet aldım. Buradan kazandığım paramla ilk hayalimi gerçekleştirdim. Kendime geçen yıl sonunda 2011 model araba aldım.

Çok şükür işmi seviyorum. Yılmadan, pes etmeden çalışıyorum. Çocuklarıma hem annelik hemde eğitimlerini sağlayarak, gelecekteki yaşamlarında başarılı örnek insanlar olabilmeleri için mücadelemi veriyorum. Aslında en büyük hedefim; işimi büyütmek herşeyi le kadınların görev aldığı ve ailelere hizmet veren, özel servis aracı ile evlerinden alıp, evlerine bırakabileceğim bir konuk evi kurmayı hedefliyorum.

Bu konuda KOSGEB'in kadın girişimciler için başlattığı kursa yazıldım. Bu kursta, başarılı olursam. Ki ben başaracağıma inanıyorum. KOSGEB'in bu konudaki desteklerini de arkama alarak işimi daha da büyütmekistiyorum. Buradan tüm kadınlarımıza sesleniyorum. Yeter ki; kendilerine güvensinler, kendilerine girişimci olarak şans tanısınlar ben inanıyorum ki tüm kadınlarımız iş dünyasında başarılı olur" dedi.

İşte; Yıldız Yıldız'ın Urfa Haber'den Ahin Güneş'in sorularını yanıtladığı video görüntüleri:
URFAHABER / ÖZEL
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık