Ana Sayfa Spor Urfa'lı Gençler Gözlerini Avrupaya Dikti

Urfa'lı Gençler Gözlerini Avrupaya Dikti

Doğu illerinden kurulan takımlarla yurt dışında yapılan turnuvalarda büyük zaferler kazanan Anadolu Spor Akademis'nin (ASA) minik sporcuları bu geleneği devam ettirmeyi hedefliyor.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2013 Pazar 08:22
Urfa'lı Gençler Gözlerini Avrupaya Dikti

Ağrılı minikler ile başlayan daha sonra Hakkari, Muş, Erzurum ve Van'da sürdürülen projenin yedinci ayağında ASA Şanlıurfa takımı İspanya'nın Barselonaşehrinde yapılacak olan Costa Brava Turnuvası için gün sayıyor. Doğu'nun umut projesi olarak nitelendirilen ASA Projesi göz dolduruyor. ASA Genel Koordinatörü Özcan Şimşek, öncülüğünde titiz çalışmalarla sürdürülen projeler tüm ülke genelinde de alkış topluyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ında sürekli olarak takip ederek destek verdiği projenin, yurt sathında da devam ettirilmesi gündemde. 14-18 Ekim tarihleri arasında yapılacak turnuva öncesinde, önceki gün Şanlıurfa GAP Arena Stadında yapılan elemelerde halkın ilgisinin yoğun oluşu dikkatlerden kaçmazken şehirde miniklerin başarısı için adeta topyekun seferberlik ilan edildi. Vali Celalettin Güvenç ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ertuğrul Yıldız'ında yakından takip ettiği minikler İspanya'da ki turnuvada kesin şampiyonluk hedefliyor.

Anadolu Spor Akademisi önceki projelerindeki alışılmışın dışına çıkarak bu kez takım ile bilikte bir kız çocuğunu da turnuvaya götürülecek. Futboldaki tekniği ile dünyanın en başarılı oyuncularından Messi'ye benzetilen küçük Mine, yapılan seçmelerde herkesin ilgi odağı haline geldi. Arkadaşları ile olan uyumundan dolayı da takdir edilen Mine, turnuvada takımın en büyük kozu olarak gösteriliyor.

VALİ GÜVENÇ; ASA'LI MİNİKLER GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

GAP Arena Stadyumu'nda organize edilen son elemelere işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamayan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, bir yıl aradan sonraİspanya'da yapılacak turnuvaya katılacak olan minikler için tüm desteklerin verildiğini belirtti. Costa Brava turnuvasında Şanlıurfa için şampiyonluktan emin olduklarını söyleyen Vali Güvenç, "Miniklerimizin gayretlerini ve isteklerini takdire şayan buluyoruz. Onların kesin şampiyonluk ile geleceklerinden eminiz. Fakat önemli olan onların böylesi projelere adaptasyonudur. Bu projenin ülkemizin diğer illerinde de yine ASA öncülüğünde yapılmasını arzu ediyoruz. Sporun dostluk kardeşlik olduğu unutulmamalıdır. Zira çocuklarımızın bu yaşta edecekleri başarılar onların gelecekte çok iyi mesleklerde yer almasına katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Müsabakalara katılacak ekibin son hazırlıklarını sürdürdüğünü dile getiren Gençlik Spor il Müdürü Ertuğrul Yıldız ise önümüzdeki günlerde Barselona'da yapılacak müsabakaları çok önemsediklerini dile getirdi. Bu müsabakalara daha önceTürkiye'den 6 ilin katıldığını ifade eden Yıldız, "7. il olarak da Anadolu spor akademisi Şanlıurfa'yı uygun bulmuş. Bu proje bir buçuk yıldır devam eden bir proje, yani bu çocuklar bir buçuk yıldır hazırlanıyor. Düzenlenecek olan müsabakada takımımızın şampiyon olarak dönmesini bekliyoruz. Biz buradan dünya şampiyonu olmak ümidiyle gidiyoruz. Yaptığımız aktivitenin Türkiye'ye başarı getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Şanlıurfa takımının yüzde yüz başarı sağlayacağını ümit ettiklerini söyleyen AnadoluSpor Akademisi Projesi Genel Koordinatörü Özcan Şimşek, Şanlıurfa takımının geçen yıl turnuvaya bazı aksaklıklar yüzünden katılamadığını söyledi. Şimşek, "Şanlıurfa takımının bir yıl bekletilmesi bizi oldukça üzdü. Bundan sonra böylesi aksaklıkların yaşanmayacağını düşünüyoruz. Amacımız bu projenin tüm kitlelerden destek görmesi ve spora olan ilginin daha da artmasıdır. Hem sosyal yapısı hemde doğudaki spora ilginin artırılması açısından ASA projesi bir kazanımdır. 14-18 Ekim tarihlerinde İspanya'nın Costa Brava müsabakalarına katılacaklar. Çocuklarımız yaklaşık bir yıldır çalışıyor. Bini aşkın kişi elemelerden geçti" diye konuştu.

ASA'nın tüm takımlarında beklenilenden daha fazla başarılar elde edildiğine dikkat çeken, ASA Teknik Koordinatörü Nazım Saraçoğlu, bu projenin Türkiye'nin dünyada tanıtımına büyük katkı sağladığını söyleyerek, "14 çocuğun hemŞanlıurfa'yı, hem bölgeyi hem de Türkiye'yi, temsilen Barcelona'ya gidiyoruz. Hedefimiz yüksek kupa ile döneceğiz. Daha önce Türkiye'den müsabakaya giren takımlarımızda kupa getirdi. Çünkü Anadolu Akademisi kupaya alışkın bir projedir. Vanlı, Erzurumlu, Muşlu, Ağrılı çocuklarımız birer kupa getirmişler. Şimdi sıra Urfalı çocuklarda. Urfalı çocuklarımız da oradan kupa ile döneceklerine inanıyorum" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli takım forması hediye etti

Milli takım forması hediye etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık