Ana Sayfa Magazin Urfa'lı Hayranlarından 'İbo meclise' sloganları

Urfa'lı Hayranlarından 'İbo meclise' sloganları

Tatlıses'in seçilmesi için her türlü çalışmayı yapacaklarını söyleyen Şanlıurfa'daki hayranları, 'İbo meclise' sloganları atıyor.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2011 Salı 16:39
Urfa'lı Hayranlarından 'İbo meclise' sloganları
Şanlıurfalı sanatçı, uğradığı silahlı saldırı sonrası hastanede tedavi görürken AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yapmıştı. Başbakan Erdoğan'ın da ziyaret ettiği Tatlıses, dün açıklanan listelerde AK Parti'den aday gösterilmeyince avukatı aracılığı ile memleketi Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adaylığı başvurusunda bulundu.

Tatlıses'in bağımsız aday olarak seçimlere katılacağını duyurması Şanlıurfalı hemşerileri arasında heyecana yol açtı. Halen caddelerde Tatlıses'e destek pankartları bulunan kentte, birçok kişi ünlü sanatçıya destek verdiklerini ve meclise girmesi için oy vereceklerini ifade etti. Tatlıses'in adaylık başvurusunun ardından ünlü sanatçının arkadaşları tarafından kurulan 'İbrahim Tatlıses Sevenler Derneği'nde toplanan hayranları, 'İbo meclise' sloganları attı.

İbrahim Tatlıses'in, Şanlıurfa ile bütünleşmiş bir isim olduğunu söyleyen hayranları, "İbrahim Tatlıses yıllardır her konserinde veya bulunduğu her ortamda Şanlıurfa'nın tanıtımı ve daha iyi noktalara gelmesi için çabalayan bir isimdir. Kendisi 30 yıldır Şanlıurfa'ya hizmet ediyor. Bir sanatçı olarak verdiği hizmet, bu şehre milletvekillerinden daha fazladır. Uğradığı saldırı sonrası hepimizi çok üzen medar-ı iftiharımız İbrahim Tatlıses'i, 12 Haziran'da vereceğimiz oylarla meclise taşıyacağız" dedi.

Sık sık; 'İbo meclise', 'Tatlıses meclise' sloganı atan hayranları, ünlü sanatçının bağımsız olarak seçimi kazanması için var güçleri ile çalışacaklarını da dile getirdi.

Haşimiye Meydanı'nda bulunan Tatlıses pankartı önünde toplanan çok sayıda hayranı da, ünlü sanatçının seçileceğine inandığını ifade etti.

Tatlıses'in Şanlıurfa'nın gururu olduğunu söyleyen vatandaşlar, "İbrahim Tatlıses, bütün Urfa'nın sevdiği ve hayranı olduğu birisidir. Onun Şanlıurfa için yaptıklarını kimse inkar edemez. Bunca yıldır memleketine hizmet eden Tatlıses'e, Şanlıurfalılar da 12 Haziran'da vereceği oylarla vefa borcunu ödeyecek ve onu meclise gönderecektir" dedi.

(urfa haber Merkezi)
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık