Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfalı Kadınlar Patron Oluyor(video)

Urfalı Kadınlar Patron Oluyor(video)

ŞanlıUrfa Belediyesi tarafından yürütülen 'Mikro Kredi' uygulaması ile evlerinde oturan kadınlar iş sahibi yapılıyor.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2011 Salı 18:46
Urfalı Kadınlar Patron Oluyor(video)
ŞanlıUrfa Belediyesi tarafından yürütülen 'Mikro Kredi' uygulaması ile evlerinde oturan kadınlar iş sahibi yapılıyor. Bin lira kredi verilerek kendi işlerini kurması hedeflenen kadınların sayısı, 40 kadına daha kredisağlanmasının ardından 900'e ulaştı. 

ŞanlıUrfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Birimi tarafından Şair Nabi KültürMerkezi'nde düzenlenen tören ile 40 ev kadınına daha bin liralık krediverildi. Kredi dağıtım törenine Bağımsız Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, belediye birim amirleri ve ile mikro krediuygulamasından yararlanan kadınlar katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, mikro kredi projesinde yakaladıkları başarının kadınların çabası ile edildiğini söyledi. Mikro kredi ailesine 40 yeni kadının katılımı ile sayının 900'e ulaştığını söyleyen Fakıbaba, "Bu uygulama sayesinde Şanlıurfalı kadınlar seslerini Türkiye'ye duyurdu. Kadınlara verdiğimiz önemden dolayı asla pişman değiliz. Çünkü çok küçük miktar parayla büyük mutluluklara imza atıyorsunuz. Eşlerinize ciddi anlamda örnek oluyorsunuz. Aldıkları bu kredi ile bugün kendi işini kuran kadınları görünce ne kadar doğru yaptığımızı daha iyi anlıyoruz. Bu gösteriyor ki ŞanlıUrfakadını isterse her şeyi başarır. Bu başarı Türkiye'ye örnektir" diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Başkan Fakıbaba ve 40 ev kadınına bin liralık kredileri dağıtıldı. 

Uygulamadan yararlanan ve mutlu olduklarını söyleyen kadınlar ise aldıkları kredi ile kendi işlerini kurmayı planladıklarını ifade etti. 

haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık