Ana Sayfa Spor URFALI MİNİKLERE BAŞBAKAN MORALİ

URFALI MİNİKLERE BAŞBAKAN MORALİ

Dünya çapında gösterdikleri başarılar ile adından söz ettiren Anadolu Spor Akademisi Projesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan tam not aldı.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2014 Salı 13:22
URFALI MİNİKLERE BAŞBAKAN MORALİ

Dünya çapında gösterdikleri başarılar ile adından söz ettiren Anadolu Spor Akademisi Projesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan tam not aldı. Şanlıurfa mitinginde Dünya şampiyonu olan Urfalı minikleri tebrik eden Başbakan Erdoğan, yeni başarılar beklediklerini söyledi.

'Doğunun umut Projesi' kapsamında Ağrılı minikler ile başlayan daha sonra Hakkari(Almanya,Hollanda), Muş, Erzurum ve Van'da sürdürülen projenin yedinci ayağı Şanlıurfatakımının Costa Brava Turnuvası'nda elde ettiği Dünya Şampiyonluğunun yankıları sürüyor. 13-18 Ekim tarihlerinde Barselona'da düzenlenen 263 takımın yer aldığı Costa Brava turnuvasında 13 ülke içerisinde şampiyonluğu göğüsleyen Şanlıurfalı miniklereBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgisi görülmeye değerdi.

30 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler nedeniyle partisi tarafından düzenlenenŞanlıurfa mitingine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan miting sonrasında minik şampiyonlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Yaklaşık dört yıl önce Dolmabahçe Sarayı'nda spor adamları ile yaptığı toplantıda ASA Hakkari takımını konuk eden ve ardından 2012 yılında da Van'lı depremzede çocuklarada moral veren Başbakan Erdoğan bu kez Şanlıurfalı minikleri bağrına bastı. Miting için gittiği Şanlıurfa'da Anadolu Spor Akademisi Projesine (ASA) övgüler yağdıran Başbakan Erdoğan'ın minik çocuklarla olan diyalogu görülmeye değerdi.

Başbakan Erdoğan; HER BAŞARININ DESTEKÇİSİYİZ

18 Ekim 2013 tarihinde İspanya'nın Barselona Kentinde U-13 kategorisinde Şampiyon olan Şanlıurfalı çocukları unutmayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mitingde yüz binlerin önünde Anadolu Spor Akademisi Şanlıurfa Takımını ve emeği gecen her kesi tebrik etti. Ulusal çapta gösterilen başarılar ile Türkiye'nin spordaki çıtasının yükseltildiğine dikkat çeken Başbakan Erdoğan, "Bu başarı tüm Türkiye'nin başarısıdır. Ülkemizde gitgide artan sporun kalitesi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. ASA'nın öncülüğünde yurtdışında elde edilmiş bu başarıların destekçisi olacağız" diye konuştu.

ŞİMŞEK; ASA'NIN BAŞARILARI DEVAM EDECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa mitinginde ASA'nın şampiyonlarını onore etmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Anadolu Spor Akademisi Projesi Genel Koordinatörü Özcan Şimşek, "Doğunun Umut Projesi" ile başarıların devam ettirilmesi için çaba göstereceklerini söyledi. Şimşek, 2014 yılında yapılacak turnuva içindeDiyarbakır, Adıyaman veya Siirt'den yeni bir takım oluşturacaklarını kaydetti. Yeni Dünya Şampiyonlukları elde etmek için çabalarının devam edeceğini anlatan Şimşek, "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, ASA Anadolu Spor Akademisi Projesi Kapsamında 10 Ekim 2010 tarihinde Dolmabahçe Saray'ında spor adamları ile yaptığı toplantıda söze başladığı Hakkarili çocuklar ve makamında kabul ettiği gönüllerin şampiyonu Vanlı depremzede çocuklardan sonra, 18 Ekim 2013 tarihinde İspanya'nınBarcelona Kentinde COSTA BRAVA turnuvasında U-13 kategorisinde Şampiyon olan Şanlıurfalı çocukları da unutmadı. Şanlıurfa'da yüz binlerin önünde aldıkları başarıdan dolayı ASA Anadolu Spor Akademisi Projesi Şanlıurfa Takımını Onurlandıran Dünya lideri Sayın başbakanımıza teşekkürü bir borç biliriz lütfen kabul buyursunlar" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star