Ana Sayfa Magazin Urfa'lı Mustafa'dan "Fırat Ağıtı"

Urfa'lı Mustafa'dan "Fırat Ağıtı"

Şanlıurfa'lı ses sanatçısı Mustafa Çelik'in ( Urfalı Muço) Fırat Ağıtı adını verdiği yeni albümü piyasaya çıktı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2011 Salı 15:43
Urfa'lı Mustafa'dan
Şanlıurfa'lı ses sanatçısı Mustafa Çelik'in ( Urfalı Muço) Fırat Ağıtı adını verdiği ve 10 yeni parçadan oluşan yeni albümü piyasaya çıktı.

Çoğunluğunu aynı zamanda sanatçının ağabeyi olan Arif Çelik'in bestelerinden oluşan ve Kılıç Müzik tarafından çıkan albümde Mustafa Çelik'in de üç bestesi yer alıyor. Sanatçının albümünde yer alan 10 parçadan 5'i kürtçe türkülerden oluşuyor.

Müzik çevrelerince yapılan yorumlarda Mustafa Çelik'in "Fırat Ağıtı" adını verdiği albümünün müzikseverler tarafından beğeni ile dinleneceğini vurgulayarak " Albümde özellikle Arif Çelik gibi büyük bir bestekar müzik ustasının eserlerine yer verilmiş olması albümü çok güçlü hale getiriyor" şeklinde yorum yaptılar.
Bilindiği üzere, Mustafa Çelik'in ( Urfalı Muço) abisi olan Arif Çelik "Pala Remzi, Nemrutun Kızı, Töre (Ölmem mi), Urfalı Sevmiş" gibi bir dönem müzik dünyasını alt üst eden parçalarının da bestekarı.

Urfalı sanatçı Mustafa Çelik geçen yıl Ankara'da Sakarya caddesinde işletmeye açtığı kendine ait "Viva Lorin" adını verdiği türkü barda haftanın 4 günü sevenleri bir araya gelerek canlı program yapıyor.

Mustafa Çelik'in "Fırat Ağıtı" adını verdiği albümünde yer alan "Evindarım" isimli parçasına çektiği klibi izlemek için  RESİME TIKLAYIN !!


Mustafa Çelik'in albümünde,
1. Evindarım 2. Bermalım 3. Rebene 4. Telli Telli 5. Leyle 6. Diyarbekir 7. Fırat Ağıdı 8. Tuzık Bendık 9. Emir Böyle 10. Yazısı Sensin
isimli parçalar yer alıyor

(Urfa Haber - ÖZEL)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık