Ana Sayfa Spor URFA'LI ÖĞRENCİLER KIBRIS'I SARI YEŞİLE BOYADI

URFA'LI ÖĞRENCİLER KIBRIS'I SARI YEŞİLE BOYADI

Şanlıurfaspor’un 2.Lig Lig Beyaz Grup’ta şampiyon olarak Bank Asya 1.Lig çıkması KKTC’de çoşkuyla kutlandı.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2012 Çarşamba 22:56
URFA'LI ÖĞRENCİLER KIBRIS'I SARI YEŞİLE BOYADI
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden Ekrem Önder Çiftçi , Mehmetcan Yavuz,Abdullah Toprak ve Yakındoğu Üniversitesi’nden Şahin Parmaksız ile İbrahim Gürcü ‘nün organize ettiği Şanlıurfaspor Şampiyonluk Kutlaması Kıbrıs Organizasyonu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde öğrenim gören  yüzlerce Şanlıurfa’lı,Şanlıurfaspor - Kocaelispor maçının bitiş düdüğünün ardından Yakındoğu Üniversitesi kampüsünde coşkulutoplandı.Daha sonra konvoy halinde ellerinde takımlarının bayrakları ve meşalelerle arabalarıyla başkent Lefkoşa merkezinde tur attı.Lefkoşa merkezinin çeşitli caddelerinde tur attıktan sonra şampiyonluk kutlamaları Lefkoşa Haspolat bölgesinde bulunan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde devam etti. Oluşturdukları yüzlerce araç konvoyu ile Bank Asya 1. Lig’e yükselen takımlarının mutluluğunu paylaştı.


Gelecek sezon Bank Asya 1. Ligi'nde mücadele edecek takımlarının başarısını Lefkoşa merkezde,Yakındoğu Üniversitesi’nde ve Uluslarası Kıbrıs Üniversitesi’nde  davul, zurna çalarak kutladı, kent merkezinde ise havai fişek gösterisi yapıldı.

Lefkoşa merkezin en önemli caddesi Dereboyu’nda trafiği saatlerce kapatan Şanlıurfasporlular  davul zurna ile  halay çektiler.Öğrencilerin yaptığı büyük organizasyona KKTC’de yaşayan Şanlıurfalı aileler de katıldılar.


Organizasyonu düzenleyen Şanlıurfaspor Sevdalısı köşe yazarı Ekrem Önder Çiftçi kutlama sonunda yaptığı açıklama da “ Şanlıurfaspor’umuzun şampiyon olması dünyanın heryerindeki Şanlıurfalıları büyük sevince boğdu. Fakat 11 yıl önce yine bu ligde mücadele etmiştik. Yani Bank Asya adınada ki 1.lig’e ilk defa mücadele etmeyeceğiz. Kamuoyunda ve medyada yeralan bu yanlış dilerim ki en kısa zamanda  düzeltilir. Daha önce üç defa 2. lige yani bugünkü adıyla Bank Asya 1. lige taşımış insanların emekleri unutmamalı ve saygı gösterilmelidir.43 yılda ilk defa 1.lig diyerek kendi başarılarımızı küçümsemeyelim.Şampiyonlukta emeği geçen Sayın bakanımız Faruk Çelik’e , Valimiz Celalettin Güvenç’e , büyük pay sahibi olan ve vefasız bi şekilde gönderilen değerli hocamız Kemal Kılıç’a, Şanlıurfaspor’umuzun cesur yürekli futbolcularına, Şanlıurfaspor yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Daha önce de birçok yazımda belirttiğim gibi “Sarı “ dediğinde “Yeşil” diye bir ses duyarsan,ismi ne olursa olsun; orası “Şanlı Urfa” dır. Ve Şanlıurfa : Nüfus cüzdanı değil , ruhtur. Bugün bunu biz kez daha gösterdik yüzlerce araçlık konvoyumuz ve yüzlerce Şanlıurfalı hemşerimizle Kıbrıs’ı Urfa’ya çevirdik.Burada bizleri yanlız bırakmayarak Şanlıurfaspor şampiyonluk coşkusunu KKTC paylaşan yüzlerce Urfalı hemşerilerime ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.  " dedi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star