Ana Sayfa Eğitim Urfa'lı Öğrencilerin Van Gezisi

Urfa'lı Öğrencilerin Van Gezisi

Başarı Şerif Özden İlk-Ortaokulu Müdürü Müslüm Mutlu ve beraberinde öğretmen ve öğrenciler, Kardeş Okul Projesi kapsamında Van iline yaptıkları geziyle ilgili bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2013 Çarşamba 03:37
Urfa'lı Öğrencilerin Van Gezisi

Başarı Şerif Özden İlk-Ortaokulu Müdürü Müslüm Mutlu ve beraberinde öğretmen ve öğrenciler, Kardeş Okul Projesi kapsamında Van iline yaptıkları geziyle ilgili bilgi vermek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi makamında ziyaret etti.


Ziyaretleri ile ilgili bir konuşma yapan Başarı Şerif Özden İlk-Ortaokulu Müdürü Müslüm Mutlu, “Okulumuz 2-C sınıfı öğrenci, veli ve öğretmeni ile birlikte geçen hafta kardeş okul projesi kapsamında 2011 yılında Van ilimizde yaşanan depremde yıkılan ve İzmir Ticaret Odası’nca yeniden inşa edilen Van Erciş Gürbulak İlkokulu’nu ziyaret ettik. Öğrencilerimiz oradaki öğrencilere bazı kırtasiye malzemeleri ve okumaları için hikâye kitapları ile çeşitli hediyeler verdiler. Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyelerince ortaklaşa alınan projeksiyon makinesini oradaki öğrencilerin kullanması için okul müdürüne teslim ettik. Bugün ise yapmış olduğumuz gezide bizlere maddi ve manevi anlamda bizlere destek veren Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’i ziyaret ettik” dedi.


İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise konuşmasında, Kardeş Okul Projesi’nin geleceğin teminatı olan gençlere yardımlaşma, dayanışma, işbirliği, paylaşmak, fedakârlık, insan ilişkilerinin geliştirilmesi, şehirde yaşayanların kırsal kesimi, kırsal kesimde yaşayanlar da şehir hayatını ve farklı kültürleri tanımalarının ve ortak kültür bilincinin geliştirilmesinin asıl amaçları olduğunu söyledi. İlci, “Van iline yapılan kardeş okul kampanyası gezisinde ben inanıyorum ki, öğrencilerimiz ile Van’da okuyan öğrenciler arasında mektup arkadaşlığı başlar ve birbirlerini daha iyi tanımalarını öncülük eder. Bu gezide emeği geçen başta okul müdürümüz olmak üzere, 2/C sınıfı öğretmeni Gülseren Hayoğlu’na, velilere ve öğrencilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, ziyaret anısına öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaret sona erdi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık