Ana Sayfa Magazin URFALI SANATÇILAR ARİF SAĞ VE YÖNETİMİNE KARŞI

URFALI SANATÇILAR ARİF SAĞ VE YÖNETİMİNE KARŞI

Şanlıurfa’lı ünlü bestekar Mesam Üyesi Abdulkadir Algın Mesam’ın Genel kurulunda yaşanan üzücü olayları Haber-Şanlıurfa.com’a anlattı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2014 Cumartesi 06:26
URFALI SANATÇILAR ARİF SAĞ VE YÖNETİMİNE KARŞI

Algın ; Mesam’ın 8. Olağanüstü genel kurul toplantısı 27.12.2013 tarihinde Şişli Belediyesi Kültür ve sanat salonunda yapıldı. Kısaca anlatırsak Önce divan seçimi yapıldı, divan başkanlığı Ahmet Koç ve arkadaşları tarafından oluşturuldu.


Arif Sağ ve yönetimi yani o günkü yönetim sunumu yaptı , kurulca verilen genel önergelerle alınan kararlar doğrultusunda Arif Sağ ve yönetimince alınan kararlarına el konuldu. Herhangi bir İşlem, her hangi bir sözleşme , herhangi bir harcama yapılmaması koşuluyla kararlar zabıt altına alındı.
En Çok Arif Sağ’ın Yönetiminin yapmış olduğu usulsüz harcamalar ve para dağıtımdaki adaletsizlikler , gündemin önemli konuların başındaydı , bu arada Arif Sağ ve yönetimi salonu terk etti bu olay Mesam’da Yaşanan ilk olaydı bu arada tutanakların çalındığı ortaya çıktı gösterilen direnme karşısında savcılığa gidilecek fikriyle ,Arif Sağ ve yönetimi tutanakları getirmek zorunda kaldılar. Zaten kameralarla da tespit altına alınmıştı.


Bu toplantıya 450 Asil üyeler Türkiye İçinde ve dışında olmak üzere iştirak etmişlerdi. Eğer konu’nun diğer tarafını düşünürsek Arif Sağ ve Ekibi terazinin bir kefesinde ise Diğer kefesinde büyük bir çoğunluk sayısıyla Aşağıdaki isimler dikkati çekmişti Orhan Gencebay ,Selami Şahin, Ferdi Tayfur, Mustafa Topaloğlu , İbrahim Tatlıses , Onur Akın ,Mahmut Tuncer , Osman Erbaşı, Ali Rıza Binboğa , Arif Çelik , Kadir Tabucu, Burhan Bayar , Uğur Bayar , Ali Gencebay , Mehmet Bitmez, Şeref Taşlıova , Bedirhan Kırmızı , Gökhan Güney çeken isimlerdi.


Devamıyla genel kurul MGS ile olan birliktelik ve sözleşme anlaşmasının kabulüne ret dediler
Bir dahaki seçim Şubat 15 2014 tarihinde yönetim kurulunun oluşması hesabıyla karar alınmış olundu.


Bu toplantı Mesam tarihinde bir ilk yaşanmış oldu.


Arif Sağ ve yönetiminin salonu terk etme olayı ve Bağırarak ve küfretmesi ben ve arkadaşlarımı üzdü.

 

 

 

Haber-sanliurfa

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık