Ana Sayfa Urfa Haberleri URFALI SİYAM İKİZLER,HAYATLARINI KAYBETTİ

URFALI SİYAM İKİZLER,HAYATLARINI KAYBETTİ

Daha Önce Ruha TV tarafından gündeme getirdiğimiz Şanlıurfa'da ki yapışık ikiz olarak doğan siyam ikizler 15 ay sonra tedavi gördükleri Ankara Hacettepe hastanesi çocuk cerrahisinde hayatlarını kaybettiler.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2014 Cumartesi 06:19
URFALI SİYAM İKİZLER,HAYATLARINI KAYBETTİ

Şanlıurfa’da amca çocukları olan Ali ile Hülya Yıldız 5 yıl önce ailelerinin isteği üzerine evlendi. Çiftin 4 yıl önce Ravza adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Hülya Yıldız, yeniden hamile kaldıktan sonra gittiği doktorda üçüz bebeği olacağını ancak ikisinin gelişiminin olmadığını öğrendi. Hülya Yıldız, 8 Mayıs’ta Kadın ve Doğum Hastanesi’ne giderek sezaryenle üçüzlerini dünyaya getirdi. Riskli geçen doğumda üçüzlerden ikisi birbirine yapışık, diğeri ise normal olarak dünyaya geldi. Çift, kız çocuğuna Medine, göğüs bölgesinden birbirine yapışık doğan ve 3 bacağı olan erkek bebeklere ise Muhammet ve Mustafa adını koydu.

 

Doğumun ardından Yıldız çifti, 4 kolu ve 3 bacağı olan yapışık bebeklerin birbirinden ayrılması için doktora başvurdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Tedavi görüyordu.

 

Siyam ikizleri Babası Ali Yıldız, işsiz olduğundan dolayı kaldığı evden  atıldı. komşuların yardımıyla bir evin deposunda kalıyordu. Baba Yıldız," Dört gün önce Hacettepe hastanesi çocuk cerrahisinden ben ardılar çocuklar getir diye bende çocukları Ankara'ya götürdüm Şanlıurfa'ya geri döndü, biz ameliyat olacak günü beklerken bu sabah çocukların ateşlenip öldüğünün haberin verdiler, çocuklarım sürekli ateşleniyordu bu sefer kurtulamadılar" dedi

Şanlıurfa milletvekilin girişimleriyle hastanede yaşamını yitiren siyam ikizler Uçakla Şanlıurfa'ya getirilip defin edileceği belirtildi.

HABER: İBRAHİM UYGUR

NOT: GÖRÜNTÜ ARŞİV.İZİNSİZ KULLANILMASI DURUMDA ADLİ MERCİLERLE İNTİKAL EDİLECEKTİR.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık