Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfalı Tarım İşçileri Darbeye Karşı Durdu

Urfalı Tarım İşçileri Darbeye Karşı Durdu

Urfa'dan batıdaki illere tarım işçisi olarak giden mevsimlik tarım işçileri 15 Temmuz da kalkışılan darbe girişimine karşı durdu.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2016 Pazar 16:21
Urfalı Tarım İşçileri Darbeye Karşı Durdu

Urfa'dan batıdaki illere tarım işçisi olarak giden mevsimlik tarım işçileri 15 Temmuz da kalkışılan darbe girişimine karşı durdu.

Mevsimlik Tarım İşçileri Derneği Başkanı Mehmet Göbek yayınladığı basın açıklaması ile mevsimlik tarım işçilerinin bulundukları illerde, darbe girişimine karşı duruduklarını ve demokrasi nöbeti tuttuklarını söyledi.

Göbek yazılı açıklamasında :

"15. 07. 2016 gecesi bazı askerler tarafından yapılması planlanan darbeyi önlemek için Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın halka yaptığı çağrı üzerine meydanlara çıkan halkımız darbe kalkışmasına çalışanlara Çanakkale ruhu gibi yekvücut olup aman vermemiştir.

Millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan bu alçak kalkışma sonucunda darbeciler tarafından açılan ateş sonucu 200 üzerinde  şehit ve 1500’e yakın kadar yaralının olması bu işin vahametini açıkça ortaya koymaktadır. Şehitlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.


            Elinde silah bulunmayan halkımız, darbecilere geçit vermemek için ve hatta bazıları tankların altına yatarak ölümü hiçe saymıştır. Onların bu kahramanca hareketinin öncülüğünde bazı darbeci askerlerin elindeki tank ve silahlar alınarak o askerlerle beraber güvenlik güçlerine teslim edilmiş ve bazı darbecilerin geri çekilmesine vesile olmuştur.
            Başta sayın Cumhurbaşkanımızın mekanı olmak üzere parlamento binasına , güvenlik güçlerinin ana merkezlerine ve darbe emrine uymayan bazı askerlere ve silahsız halka bomba yağdırıp ateş açmaktan çekinmeyen bu gözü dönmüşlerin bütün bu vahşi hareketine karşı halkımız kendini siper ederek darbecileri derbeder hale getirmiştir.


         Darbecileri derbeder eden başta Halkımıza, Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümete, tüm siyasi partilerimize, darbecilere geçit vermeyen güvenlik güçlerimize, basınımıza ve STK’ lara candan teşekkür ederken,hükümetimizin ve devletimizin her zaman olduğu gibi bu süreçte de yanındayız." dedi

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star