Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'LI TARIM İŞÇİSİ CİĞER DAĞLADI

URFA'LI TARIM İŞÇİSİ CİĞER DAĞLADI

Şanlıurfa'dan Eskişehir'e tarım işçisi olarak giden Abdürrezzak Bozkurt'un kaybolan 3 yaşındaki oğlu Yakup Bozkurt' 2 gündür bulunamadı.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2012 Cumartesi 02:10
URFA'LI TARIM İŞÇİSİ CİĞER DAĞLADI
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır beldesinde dün akşam kaybolan 3 yaşındaki çocuğun bulunması için başlatılan çalışmalar sürüyor. Doğançayır Belediye Başkanı Ali Rıza Koca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'dan beldelerine tarım işinde çalışmak üzere gelen Abdürrezzak Bozkurt'un 3 yaşındaki oğlu Yakup Bozkurt'un dün kaybolduğunu hatırlattı. Yetkililerden yardım istediklerini belirten Koca, dün itibariyle İl Jandarma Alay Komutanlığı arama kurtarma ekibi, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir ekibi, Eskişehir Sivil Savunma Müdürlüğü acil arama ve kurtarma ekibi, Eskişehir UMKE ve Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterin bölgeye sevk edildiğini söyledi. Koca, 421 kişinin arama kurtarma çalışmalarına katıldığını ifade ederek, şöyle konuştu: ''Dün kaybolan çocuğu bir çiftçi arkadaşımız bulmuş. Çocuk bulunduğunda ağlıyormuş. Çiftçi arkadaşımız çocuğu arabasına alarak, bölgedeki çadırlardan birine bırakmış. Ancak çocuk tekrar geldiği istikamete geri dönmüş. Çadırlardaki insanlarda çocuğun ailesine gittiğini düşünerek gitmesine izin vermiş. Maalesef küçük Yakup dünden beri kayıp. Arama çalışmaları devam ediyor.''
BAŞBAKAN'DAN YARDIM İSTEDİ
Yakup Bozkurt'un babası Abdürrezzak Bozkurt (29) da 15 yıldır bölgeye çalışmaya geldiklerini, bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını söyledi.
Yakup'un evin en küçük çocuğu olduğunu anlatan Bozkurt, şunları bildirdi: ''Güvenlik güçlerimiz havadan ve karadan arıyorlar ancak hiçbir ip ucuna rastlanmadı. Artık bu saatten sonra 'birileri kaçırdı' düşüncesiyle yetineceğiz. Başbakan'ımıza sesleniyoruz; lütfen yardımcı olun. Biz burada tarım işçisiyiz. 15 yıldan beri buradayız herhangi bir sorun yaşanmadı. Başbakan'ımıza yalvarıyoruz lütfen yardımcı olun. Oğlum üç yaşında. Oğlumun sağlık durumu iyiydi. Konuşmayı yeni öğreniyordu. Bize çok bağlıydı. Hep peşimizden geliyordu. Oğlumuzun bulunmasını istiyoruz.''
Çevre illerden gelen ekiplerinde destek verdiği arama çalışmalarında kaybolan çocuğun izine rastlanamaması sonucu bazı ekipler bölgeden ayrıldı. Bu arada jandarma ekiplerinin arama çalışmaları sürüyor.
Öte yandan, dün gece bölgeye gelen Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir ve İl Emniyet Müdürü Naci Kuru, olay yerinde incelemelerde bulunmuş, arama çalışmaları hakkında bilgi almıştı.
AA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star