Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'lı tatlıcılar Almanya yolcusu

Urfa'lı tatlıcılar Almanya yolcusu

Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı kapsamında Tatlı Yapımında Yeni Yöntemler” projesi ile 15 kursiyerini Almanya’ya götürüyor.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2011 Cuma 02:35
Urfa'lı tatlıcılar Almanya yolcusu
Almanya yolculuğu öncesi Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Kaçak, Yönetim Kurulu üyeleri ve Almanya’ya gidecek olan kursiyerler Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı makamında ziyaret etti. 
Heyet, Vali Nuri Okutan’a, Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı ve Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projesi çerçevesinde Şanlıurfa Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası tarafından yürütülen “Tatlı Yapımında Yeni Yöntemler” adlı proje hakkında bilgi verdi. 
Oda Başkanı Mehmet Kaçak, proje kapsamında 15 kursiyerin Almanya, 15 kişi de Litvanya’ya  olmak üzere 30 Şanlıurfalı gencin gideceğini ve burada eğitim göreceğini söyledi. Mehmet Kaçak, proje ortaklarından olan 75. Yıl Çıraklık Eğitim Merkezi ve Şanlıurfa Kız Meslek Lisesi katkılarıyla gerçekleştirildiğini bildirdi. 
Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gençlerin meslek öğrenmesinde yurt dışında eğitim görmesinin önemine değindi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık