Ana Sayfa Kültür/Sanat Urfalı Tiyatrocular Kıraathane Muhabbeti ile Yeteneklerini Sergiledi

Urfalı Tiyatrocular Kıraathane Muhabbeti ile Yeteneklerini Sergiledi

Şanlıurfa'nın Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Yetenek Şanlıurfa' isimli tiyatro Oyunu büyük alkış aldı

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2012 Pazartesi 08:11
Urfalı Tiyatrocular Kıraathane Muhabbeti ile Yeteneklerini Sergiledi
Şanlıurfa'nın Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen 'YetenekŞanlıurfa' isimli tiyatro Oyunu büyük alkış aldı.

Eğitimci-Yazar Niyazi Kocadağ tarafından yazılan ve yönetilen 'Yetenek Şanlıurfa' isimli tiyatroOyunu Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezi Salonu'nda sahnelendi. 'Yetenek Sizsiniz' programlarınınŞanlıurfa versiyonu olan Oyunda tiyatrocular hünerlerini sergiledi.Şanlıurfa'nın kıraathane kültürü muhabetlerinin yansıtıldığı tiyatro gösterimi büyük ilgi gördü. Kıraathane muhabbetlerinin olumsuzluklarının da işlendiği gösterimden kimi ders çıkardı, kimi ise güldü. Tiyatro Oyununda çeşitli komik karakterlere girerek ve büyük performans gösteren Oyuncular adeta seyircileri kahkahaya boğdu.

Tiyatro gösterimi sonunda sahnede Oyuncuları tek tek tebrik eden Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bölge insanının tiyatroya yatkın olduğunu söyledi. Amaçlarının bu değerleri gün yüzüne çıkarmak olduğunu kaydeden Çiftçi, "Niyazi Kocadağ Şanlıurfa'da gerçekten kültür, sanat, edebiyat alanında bir değer. Oyuncu arkadaşlarımızı ayrıca tebrik ediyorum. Şanlıurfa'da çok güzel değerler var, yeter ki biz bu değerleri gün ışığına çıkaralım. Bugün bunları gördük, kendi değerlerimiz kendi Oyuncularımız, Karaköprülüler ve Oyuncular için güzel bir gece oldu. Hepiniz kutluyorum, başarılar diliyorum." şeklinde konuştu. Başkan Çiftçi ve Akçakale Belediye Başkanı Ayhan Oyunculara plaket ve ödüllerini verdi.

Tiyatro Oyununu Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, AK Parti Karaköprü Belde Başkanı Mehmet Nuri Güzel, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ve eşi, Karaköprü Belediye Başkan yardımcıları ve çok sayıda davetli izledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık