Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfalı vekilden başbakana soru önergesi

Urfalı vekilden başbakana soru önergesi

Aslen Şanlıurfa'lı olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemi ile TBMM'de soru önergesi verdi

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2013 Salı 06:19
Urfalı vekilden başbakana soru önergesi

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemi ile verdiği soru önergesinde 2013 yılı Asgari Ücret belirlenmesi ile ilgili bazı noktaların aydınlatılmasını istedi.

Tanal, yazılı olarak cevaplanmasını istediği soru önergesinde;

 

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasa’nın 98 ve T.B.M.M içtüzüğünün 96.maddeleri gereğince saygıyla talep ederim.

Av. Mahmut TANAL

İstanbul Milletvekili

 

 

 

2013 yılı asgari ücretinin belirlenmesinin ardından konu hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplandırılması gereği doğmuştur.

 

1-      2013 yılı ilk altı ayı için net asgari ücret 739,79-TL olarak belirlenmiştir. Bu belirleme yapılırken doğalgaza, elektriğe, ulaşıma yapılan zamlarda sınır tanımayan hükümet işçiye gelince neden kemer sıkma politikası izler hale gelmiştir?

 

2-      Açlık sınırının 1.030-TL olduğu ülkemizde bu sınırın altında asgari ücret belirlenmesinin gerekçesi ne olabilir?

 

3-      739,79-TL asgari ücretle geçinmek zorunda olan bir emekçinin açlık sınırının altında yaşam mücadelesi vermesi, diğer yandan Hükümetin israf boyutundaki keyfi harcamaları karşılaştırıldığında aradaki uçurum Başbakan olarak sizi rahatsız etmiyor mu?

 

4-      Kamudaki israfın her geçen gün artmasına karşılık hükümet olarak ne gibi önlemler alıyorsunuz?

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık