Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfalı Vekilin Kelepçe İsyanı

Urfalı Vekilin Kelepçe İsyanı

BDP'nin KCK davasından tutuklu olan Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, devam eden davalarına kelepçe takılıp götürüldüğünü belirterek "Bu onur kırıcı uygulamanın durdurulması" için Meclis Başkanlığı ve Adalet Bakanlığına başvuru yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2011 Salı 00:25
Urfalı Vekilin Kelepçe İsyanı
BDP Şanlıurfa Milletvekili Ayhan, Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e bir faks gönderdi. Gönderdiği faksa ilgili BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan’ı da bilgilendiren Ayhan şunları dile getirdi:

“Şanlıurfa Cezaevinde tutuklu bulunmaktayım. Milletvekili seçildiğim halde halen hukuksuz bir şekilde tutuklu bulunduğum cezaevinde de çeşitli hukuk dışı ve onur kırıcı uygulamalara maruz kalmaktayım. Devam eden davalarımla ilgili duruşmalara gidiş gelişlerde ellerime kelepçe takılması gibi onur kırıcı uygulamalar görmekteyim. Bu durumla ilgili Cezaevi Savcılığı ve Komutanlığına ellerimin kelepçelenmesinin hukuksuzluğunu belirttiğim halde uygulama devam etmektedir.”

Konuyla ilgili Meclis Başkanı ve Adalet Bakanına da faks gönderdiğini kaydeden Ayhan, “Bu ve benzeri onur kırıcı uygulamaların kaldırılması için ilgili yerlerle görüşüp gerekli girişimlerde bulunacağınıza inanıyorum” dedi. BDP Grup Başkanvekili Kaplan, Ayhan’ın kendisine verdiği mektubu Adalet Bakanlığının 2012 bütçe görüşmeleri sırasında Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e verdi.(radikal)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star