Ana Sayfa Kültür/Sanat URFALILAR BULUŞTU (VİDEO)

URFALILAR BULUŞTU (VİDEO)

Şanlıurfa Kent Konseyi'nin organizasyonu ile Şanlıurfa'da ki liselerden mezun yüzlerce kişi Şanlıurfa'da düzenlenen etkinlikle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2012 Cumartesi 05:13
URFALILAR BULUŞTU (VİDEO)
Şanlıurfa Kent Konseyi'nin organizasyonu ile 25 - 26 mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek "Şanlıurfalılar Buluşuyor" etkinlikler zinciririn ilki dün akşam Şanlıurfa Kent Konseyi bahçesinde yapıldı.


Değişik ülkelerden ve Türkiye'deki illerden gelen Şanlıurfa'lılar Şanlıurfa Kent Konseyi'nin bahçesinde bir araya geldi. Eski günleri yad ederek eş dost arkadaşları ile hasret giderdi.

Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişlioğlu açış konuşmasında bunun bilk olduğunu, ama bundan sonraki bu tür organizasyonların daha kapsamlı ve katılımı yüksek bir hale getireceklerinin altını çizerek, organizasyonda emeği geçenlere ve katıl sağlayan davetlilere şükranlarını sundu. Program da ayrıca organizasyonda emeği geçen Niyazi Kocadağ'da bir konuşma yaparak katılımcılara teşekkürlerini sundu. Şanlıurfa'nın en güzeline layık olduğunun altını çizdi

Program öncesi, davetliler arasında bulunan Şanlıurfa'lı amatör ve profesyonel şairler kendiilerine ait Şanlıurfa'yı anlatan şiirlerinden bir kaçtanesini seslendirdi. Davetlilerden yoğun alkış aldı. Programın şiir kısmında damgasını Şanlıurfa'lı eski amtör şairlerden Yasin Bülte'nin okuduğu "Eski Şanlıurfa" şiiri damgasını vurdu, yoğun alkış aldı

Etkinliğin ilk günün de Şanlıurfa Kent Konseyi bahçesinde gelen davetlilere Şanlıurfa mutfağının nostaljik ve klasik dürüm lezetti olan "Lolaz Ekmek" ikramı Hacı Bekir Sofrası tarafından ikram edildi.

Gece de Şanlıurfa'nın Dişi, Kazancı Bedih'i olarak lanse edilen Şanlıurfa'lı ses sanatçısı Münevver Özdemir ve mahalli müzik gurubu davetlilere konser verdi. Özdemir'in konser de okuduğu "Cabir Dağdan Kuş Geliyor" parçası nedeni ile Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat, Münevver Özdemir'e geceye katılımından dolayı el işlemeli kahve tepsisi hediye etti.

Şanlıurfa'lı genç tiyatrocular, A.Kadir Kırıcı'nın yönetiminde küçük bir tiyatro gösterisi sudu. Şanlıurfa Belediyesi Folklör Ekibi de sahne alarak, Şanlıurfa'nın yöresel halk oyunlarından bir demet sundu.

Gecenin sonunda, diğer illerden ve başka ülkelerden gelen Şanlıurfa'lılar için Şanlıurfa Belediyesi'nin sponsorluğunda bu gün düzenlenecek Göbekli Tepe gezisi için tura katılamak isteyenlerin listesi yapıldı.

Düzenlenen geceye, çok sayıda seçkin davetlilin yanı sıra, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcıları da katıldı.

Bu akşam 18:30'da   (26 Mayıs 2012)  Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanına dağılmış, Şanlıurfa Lisesi Mezunları, Şanlıurfa Lisesinin bahçesinde bir araya gelecek, etkinlik düzenleyecek..

Urfa Haber
Haber Fotoları: Burhan Akar
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık