Ana Sayfa Güncel Urfalılar FETÖ'cuları ihbar etmeye başladı

Urfalılar FETÖ'cuları ihbar etmeye başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın FETÖ'cüler için "ihbar edin" çağrısının ardından MİT ve Emniyet ihbar hattı kurdu. Bunun ardından Şanlıurfalılar, çevresindeki fetocuları ihbar etmeye başladı.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2016 Çarşamba 22:31
Urfalılar FETÖ'cuları ihbar etmeye başladı

AZİZ ÇİFTÇİ/URFAHABER.NET
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi üyelerine seslendiği konuşmasında FETÖ darbe girişimi ile ilgili ihbar çağrısında bulunmuştu.FETÖ'yü milletle beraber çökerteceklerini ifade eden Erdoğan, şöyle konuşmuştu: "Tanıdığınız FETÖ'cüleri ifşa edin, bu bir vatanseverlik borcudur."2 yardım talep ediyorum. Yurtdışındaki tüm muhattaplarınıza bu darbe girişiminin gerçek yüzünü FETÖ'nün tüm dünya için tehdit olduğunu anlatmanızdır.O camidan dostlarınız arkadaşlarınız olabilir, ben diyorum ki bunları ifşa edin. Savcılıklara bildirmeniz lazım. Bu bir vatanseverlik borcudur. Herkesi istihbarat bilemeyebilir, emniyet bilemeyebilir ya da yetişemeyebilir bakın adamlar kaçıyor.Bunların diyelim ki TSK, diyelim ki emniyet teşkilatı... Enterasan olan şu oradaki imamlık görevini siviller vasıtasıyla yaptılar. Tahsil çok önemli değil, şeytani bir zihinsel yapı.


HAT KURULDU
Erdoğan'ın çağrısının ardından MİT ve Emniyet ihbar hattı kurdu. Ardından MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğüne vatandaşlardan ihbar yağdı.MİT verilerine göre mayıs ayında 3 bin 563 vatandaş MİT’e ihbar başvurusunda bulunmuştu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ise MİT’e ihbar yağdı. Haziranda 2 bin 800 ihbar yapılırken temmuzda 7 bin, ağustosta ise 10 bin 195 ihbar oldu.MİT’in internet sitesinde “Nasıl yardımcı olabilirsin?” başlıklı bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde, MİT için hayali olmayan, husumet içermeyen, gerçek bulgulara ve delillere dayanan her bilginin önemli olduğu ifade ediliyor.


URFA'DA DA İHBAR EDİLİYOR
İşleme konulan bu uygulamanın ardından diğer illerde olduğu gibi Şanlıurfa'da da adeta ihbar patlaması yaşandı. İhbarlarda genelde parti içi kişileri, komşularını ve esnaf arkadaşlarını ihbar edenlerin olduğu belirtildi.

YORUMLAR
  • yorum2016-10-05 23:42:55Ayıp

    Zaten bu yakışır Urfalı lara dedi kodu utanmadan komşusunu tanımıyor mu bu adiler ne zararini görmüş yüzüne bakınca da güler

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star