Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfalılar Sanata Sahip Çıkıyor

Urfalılar Sanata Sahip Çıkıyor

“Komiser Cinayettin”in yazarı, ünlü tiyatro yazarı Kaan Erkam, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından 2 haftadan bu yana ücretsiz sahnelenen tiyatro oyununu izlemek için Şanlıurfa’ya geldi.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2015 Çarşamba 12:03
Urfalılar Sanata Sahip Çıkıyor

 Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ekrem Ayaz’ı makamında ziyaret eden Kaan Erkam, Büyükşehir Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya sahip çıkmasından duyduğu memnuniyeti aktararak, Şanlıurfalıların oyununa gösterdiği ilgiden oldukça mutlu olduğunu söyledi.

 Sanata ve sanatçıya destek veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e teşekkür eden Kaan Erkam, şunları belirtti.

Sanata ve sanatçıya destek veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e teşekkür eden Kaan Erkam, “Şanlıurfa’da oyunumu izlerken çok keyif aldım. Buraya oldukça şüpheli gelmiştim. Yani salonda seyirci olacak mı, seyirci oyunu sevecek mi, ben beğenecek miyim, beğenmezsem ne diyeceğim? diye. Ancak geldim çok güzel bir ilgi ile karşılandım. İlk işimiz Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi ile tanışmak oldu. Sonra oyun zamanı geldi. Oyunu izlerken çok güldüm. Kendi yazdığım oyunu unutup güldüm. Sanki sahnelenen benim oyunum değilmiş gibi heyecan duydum” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin işini oldukça iyi yaptığını ifade eden Erkam, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işinin oldukça arkasında. Bazı belediyelerde tiyatroya destek veriliyor ama Urfa’daki sevgi ve destek beni oldukça etkiledi. Ben oyunu halen izlemeyen Urfalılara buradan mesajım gidip oyunu izlesinler” şeklinde konuştu.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık