Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfalılardan Bakan Çelik'e Plaket

Urfalılardan Bakan Çelik'e Plaket

Merkezi Ankara'da bulunan "Şanlıurfalılar Derneği" tarafından Ankara'da düzenlenen gecede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e "En İyi Bakan" ödülü verildi.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2013 Cuma 02:03
Urfalılardan Bakan Çelik'e Plaket

Merkezi Ankara'da bulunan "Şanlıurfalılar Derneği"nin organize ettiği ve Ankara'da üniversite eğitimi gören maddi durumu zayıf öğrencilere burs sağlamak amacı ile Ankara'daki lüks bir otelde gece düzenlendi.


Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi ekibinin müziği ile gece başladı. Çok sayıda davetlinin katıldığı gece de burs verilecek öğrencilere destek sağlamak amacı ile Şanlıurfa'lı ressamlar Necmi Kaya ve Remzi Kara'nın tabloları açık arttırma ile satışa sunuldu.
Açık arttırma sonunda Şanlıurfaspor Klüp Başkanı Fethi Şimşek, Necmi Kaya'nın, Şanlıurfa'lı iş adamı Murat Gülel ise Remzi Kara'nın tablolarını 10 bin liraya alarak katkıda bulundular.
Gece de ayrıca, Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mahmut Nimetoğlu tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e  2012 yılı içindeki başarılı çalışmaları dolayısı ile "Yılın En İyi Bakanı" plaketi verildi.


Plaket sonrası bir konuşma yapan Bakan Faruk Çelik "Gecemiz hayırlı olsun. Şanlıurfalılar derneği başkanına çok teşekkür ediyorum. İki yıldır Urfalılarla, caddede, köyde, yollarda birlikte olduk. Urfalılarla birlikte olmaktan onur duyuyorum.


Dışarıdan bakıldığında kafalarda soru işareti oluyor. Kendimi Şanlıurfa'lı görüyorum. Şanlıurfa'ya hizmet ibadettir. İnşallah geleceğin Urfa'sını size sunacağız. Urfa herşeyi ile değişiyor. Urfa'nın her yanı şantiyeye dönüştü. -Bakan geldi çözdü-ye katılmıyorum. Bütün bunlar bir dayanışmanın eseri.


Geleceğe yönelik projelerimiz artıyor. Daha geçen günlerde Hilvan ilçemize 31 trilyon lira para aktardık. Her yerde milletimizin ayağına kadar hizmetleri götüreceğiz.
Fakıbaba'da aramıza katıldı. Ucuz siyasete kapılmadan, hizmetleri götüreceğiz. (Ankara'nın) Altındağ Belediye Başkanı sağolsun derneğimize yer verecek. Urfanın Ankara'daki derneklerini, vakıflarını burada tek bir yerde toplayacağız. Güçlenmelerini sağlayacağız.
Derneğimiz tarafından öğrencilerimize yönelik tertiplenen bu gece de biz de Şanlıurfa'nın 10 milletvekili olarak, bursa destek vermek adına 10 vekil olarak 20 öğrencimizin burs giderlerini biz vereceğiz. Her ay burs ücretlerini derneğe biz göndereceğiz.
Bu gece değerlerimizi diriltme zamanıdır. Hepimiz insanız. Hepimiz aynı tarağın dişleri gibiyiz. Urfa'da görev bitsede Urfa'yı unutmayacağız" dedi.


Gece de ayrıca, Şanlıurfa Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba'ya, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç', Müsteşar Yardımcs Ferhat Şelli'ye ve Şanlıurfa'lı ses sanatçısı Mehmet Özbek'e yaptıları hizmetlerinden dolayı bir plaket verildi.


Geceye çok sayıda seçkin davetlinin yanı sıra, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Şanlurfa Belediye Başkanı  A.Eşref Fakıbaba, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Miletvekilleri Seydi Eyyüpoğlu,  Mehmet Akyürek, Yahya Akman, Halil Özcan, Zeynep Karahan Uslu, Ankara Milletvekili Tülay Selametoğlu, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Bakan Danışmanları  Kayhan İnan , Nevzat Bugenç, Şanlıurfa Spor Kulübü Başkanı Fethi Şimşek, Ç.S.G. Bakan Müşaviri Fatih Acar, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kaytan, Şanlıurfa Yol İş sendikası Başkanı Emin Kubat, Şanlıurfa Truzim İl Müdürü Selami Yıldız, Sanatçı Mehmet Özbek, Urfa Haber İmtiyaz Sahibi Ahin Güneş, ŞURKAV Vakfı Ankara temsilcisi Abdurahman Sanlı, Şanlurfa Platformu yönetim kurulu üyesi Avukat Hüseyin Öncel katıldılar.


Gece de ayrıca davetlilerden öğrencilere burs sağlamak amacı ile yardım toplandı. Gece, Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi Ekibi'nin eşliğinde ses sanatçısı Mehmet Özbek'in seslendirdiği bir birinden güzel türkülerle son buldu.

http://www.urfahaber.net/fotogaleri/urfalilardan-bakan-celike-plaket-foto-galeri-176-1.html#ust


 

Urfa Haber- Abdullah CENGİZ / Ankara ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık