Ana Sayfa Güncel Urfalı'lardan Yeni Taşımacılık Sistemine Tam Not

Urfalı'lardan Yeni Taşımacılık Sistemine Tam Not

Şanlıurfa Belediyesi tarafından uygulamaya konan toplu taşımacılık master planı'nı Urfalılar taktirle karşıladı.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2011 Çarşamba 07:17
Urfalı'lardan Yeni Taşımacılık Sistemine Tam Not
GAPHA)-Şanlıurfa Belediyesi tarafından getirilen ve çeşitli güzergahlarda çalıştırılmaya başlanan Belsan'a ait modern otobüsler, vatandaşların taktirini kazandı. Modern görünümleriyle tarih ve kültür şehrine yakışır taşımacılık yapan otobüsler, kentin sıcak havasında klimalarıyla serin bir yolculuk yapma imkanıda sağlıyor.
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlar ise, yıllardan beri Özel Halk Otobüslerinden dert yanarak, bundan sonra belediye otobüslerine bineceklerini belirttiler.
Yıllardan beri vatandaşların nefretle bindiği, eğitimsiz muavinlerin zaman zaman hakaretlerine maruz kaldıklarını söyleyen vatandaşlar, Artık muavin derdi de kalmadığından dolayı mutlu olduklarını Urfakart alarak otobüslerine rahatlıkla binerek yolculuk edeceklerinden, sevinçli olduklarını söylediler.
Konuyla ilgili çeşitli açıklama yapan vatandaşlar, "Biz paramızla halk otobüslerinde rezil oluyorduk. zaman zaman muavin ve şoförlerin tutumundan rahatsızlık duyuyor fakat mecburiyetten Kooperatif otobüslerine biniyorduk. Otobüsler tıka basa dolduruluyordu. Kadınlar, çocuklar perişan oluyordu. Kooperatif otobüslerinin keyfi uygulaması vatandaşları çileden çıkartıyordu. Trafik kurallarını tanımayan sürücüler trafikte tehlike saçıyorlardı. Allah razı olsun belediyemiz yeni otobüsler getirip çaliştırmaya başladı. Şimdi çok mutlu ve mumnunuz. Bu Modern otobüslerde yolculuk yapmak bizlere keyif veriyor". dedi.
Belediye yetkilileri, “Bizler her alanda modern bir Şanlıurfa meydana getirirken, vatandaşlarımızı düşünerek hareket ediyoruz. vatandaşlarımızın günlük işe gidip gelme gerekse bir yerlere gitmeleri için rahatlıkla yolculuk yapabilecekleri gerekli alt yapıyı yapıyoruz. Vatandaşlarımızın ulaşım sorununu ortadan kaldırdık. Gerek yeni aldığımız otobüsler gerekse alacağımız otobüsler  vatandaşlarımızın kullanabileceği dizayndadır.Şanlıurfalı vatandaşlarımıza modern taşımacılık yapacağız." dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık