Ana Sayfa Teknoloji Urfa'nın elektrik şebekesi yer altına alındı

Urfa'nın elektrik şebekesi yer altına alındı

Dicle Elektrik Dağıtım, EPDK'nın Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği doğrultusunda 61 bin 926 kilometrelik dağıtım şebekesinin yüzde 12'sini yeraltına aldı.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2017 Perşembe 11:51
Urfa'nın elektrik şebekesi yer altına alındı

Özelleştirme sonrasında enerji kalitesini yükseltmek için yaklaşık 650 milyon liralık yatırım gerçekleştiren  Dicle Elektrik Dağıtım, Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği doğrultusunda 61 bin 926 kilometrelik dağıtım şebekesinin yüzde 12'sini yeraltına aldı. Enerji şirketi, yeraltı şebeke oranının artması ile birlikte bu konudaki eğitimli personel sayısını da artırdı.

Dicle Elektrik Dağıtım İşletme Bakım ve Onarım Müdürü Ahmet  Seçkin Türk, sorumluluk bölgelerinde bulunan  Diyarbakır,  Şanlıurfa,  Mardin,  Batman,  Siirt ve  Şırnak'ta 61 bin 926 kilometreyi bulan dağıtım şebekelerinin 7 bin 513 kilometresinin yeraltına alındığını söyledi. Bunun da toplam dağıtım şebekesinin yüzde 12'sini oluşturduğuna dikkat çeken Türk, "Dağıtım şebekesinin hızlı bir şekilde yer altına alınması ile birlikte bu alanda eğitimli eleman ihtiyacı doğmaya başladı. Bunun üzerine kablo ek yapımı ve kablo başlığı gibi hususlarda 280 saha çalışanımıza uygulamalı olarak eğitimler verdik.  Diyarbakır,  Şanlıurfa ve  Mardin'de gerçekleştirdiğimiz ve 3 gün devam eden uygulamalı eğitimlere bölge genelinde görev yapan saha çalışanlarımız katıldı" dedi.

Türk,  Dicle Elektrik Dağıtım'ın EPDK'nın, Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği doğrultusunda sayıları 1,5 milyonu bulan müşterilerine kesintisiz enerji verilmesi ve yaşanan kesintilerin en kısa sürede giderilmesi için bu eğitimlere önem verdiğini de kaydetti.

 

 

(sondakika.com)

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık