Ana Sayfa Kültür/Sanat Urfa`nın genel Nevroz kutlaması Pazartesi günü olacak.

Urfa`nın genel Nevroz kutlaması Pazartesi günü olacak.

Urfa`nın genel Newroz kutlaması Pazartesi günü saat 10..00’da Topçu Meydan'ında gerçekleşecek. Sahneye çıkacak sanatçıların arasında Rojda, Koma Pel ve Halfetili müzisiyen Berîvan Arîn olacak.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2011 Pazar 23:17
Urfa`nın genel Nevroz kutlaması Pazartesi günü olacak.
Urfa'da Pazartesi günü gerçekleşecek Newroz mitinginin tertip komitesi Eğitim Sen Şubesi'nde basın toplantısı düzenledi. Newroz Tertip Komitesi Başkanı Müslüm Kaplan. hazırlık çalışmaları hakında bilgi verdi. Pazartesi günü saat: 10.00'da Topçu Meydanında gerçekleşecek

Selahattin Demirtaş ve Ibrahim Binici kutlamaya katılacak

Newroz mitingine BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Urfa BDP Milletvekili İbrahim Binici ve SES Genel Başkanı Bedriye Yorgun katılacak.

Koma Pel, Berîvan Arîn ve Rojda sahne alacacak

Newroz Tertip Komitesi Başkanı Müslüm Kaplan, yaptığı açıklamada, Kürtçe müziğinin ünlü ismi Rojda, Koma Pel ve Halfetili sanatçı Berîvan Arîn in Newroz etkinlikleri çerçevesinde Urfa’ya geleceğini söyledi. Kutlamalara ilişkin 50 bin el bildirisi dağıtıldı.

Kaplan: Dil ve irk ayrimi yapmadan herkesi davet ediyoruz

Kaplan, “Biz Newroz'un, barış içerisinde, herhangi bir sorun, müdahale, taşkınlık yaşanmadan gerçekleşmesi için bir gayret içerisinde olacağız” dedi. Kaplan, ayrıca dil ve ırk ayırımı yapmadan herkesi etkinliklere davet etti.

(İPEKYOL)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık