Ana Sayfa Türkiye URFA'NIN HABER PORTALLARINA SİBER SALDIRI YAPILDI

URFA'NIN HABER PORTALLARINA SİBER SALDIRI YAPILDI

Akşam saatlerinde özellikle Şanlıurfa'da en çok okunan haber portallarına karşı yurtiçinden ve yurt dışından siteleri çökertmeye yönelik siber saldırı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2012 Pazartesi 15:14
URFA'NIN HABER PORTALLARINA SİBER SALDIRI YAPILDI

Akşam saatlerinde Şanlıurfa'dan yayın yapan ve en çok ziyaretçi alan bir çok haber portalına sistemlerini çökertmek amacı ile eş zamanlı olarak yurtiçi ve yurt dışından hacker ( yasa dışı korsan) saldırısı düzenlendi.

Saldırının yapıldığı andan itibaren Şanlıurfa'dan yayın yapan bir çok sitenin yayını durdu. Sistemleri kilitlendi. Saldırı başladığı anda Urfa Haber'in kullandığı dünyanın en gelişmiş savunma programlarından oluşan koruma duvarları devreye girerek yapılan saldırıları devre dışı bıraktı. Saldırı ile birlikte  Urfa Haber sistem mühendisleri hemen devreye girerek saldırıların Urfa Haber'in serverleri üzerindeki illegal saldırının karşılığını vererek, Urfa Haber üzerindeki etkilerini devre dışı bıraktılar.

Yapılan saldırı nedeni ile Urfa Haber'in server korunma programları, o an siteye giren okurlarının etkilenmemesi için  Urfa Haber'e erişimi geçici olarak kapattı. Yaklaşık 10 dakikalık kesintiden sonra Urfa Haber tekrar yayına girdi.

Haberimiz yayına hazırlandığı sırada bile halen devam eden bu saldırılar devam ediyordu. Hatta bu saldılar yüzünden Urfa'dan yayın yapan başka sitelerinde yayınlarının durduğu görüldü.

 

Yapılan saldırılarla ilgili bir açıklama yapan Urfa Haber imtiyaz sahibi Ahin Güneş:

"Urfa Haber olarak, bu saldırıları yapanları şiddetle kınıyoruz. Sistem mühendislerimiz ilgili saldırıları yapanların internetteki izini takip ederek nereden yaptıklarını belirledi. Bu bilgiyi güvenlik güçleri ile paylaşıp, hukuki süreç en kısa sürede başlatılacaktır.

Urfa Haber 15 yıl önce başladığı yayın hayatına başlagınçatki ilkeleri, tarafsız, objektif ve cesur yayıncılık anlayışı ile asla ve asla taviz vermeden devam edecektir.

Okurlarından gücünü alan Urfa Haber'i bu tür illegal faliyetler asla yıldıramayacaktır." dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık