Ana Sayfa Siyaset Urfa'nın Sorunlarını CHP'li Vekil TBMM'de dile getirdi

Urfa'nın Sorunlarını CHP'li Vekil TBMM'de dile getirdi

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal TBMM'de AK Parti hükümetine, Şanlıurfa'daki GAP Havaalanı, Elektrik Sorunu ve Akçakale Kapısı Sorunlarını Bakana Sordu.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2012 Çarşamba 12:11
Urfa'nın Sorunlarını CHP'li Vekil TBMM'de dile getirdi
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal TBMM'de söz alarak Şanlıurfa'da son günlerde halkın yoğun tepkisine neden olan sorunların neden düzeltilmediği konusunda sorular yöneltti.

Tanal bu gün TBMM'de ki öğleden sonraki oturumunda saat 18:48'de söz alarak, Şanlıurfa'daki Elektrik Kesintilerinin, Akçakale sınır kapısında yaşanan sıkıntıları ve GAP Havaalanı'nındaki yaşanan uçuş iptallerini sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal elektrik kesintileri ile ilgili olarak GAP'ın başkenti Şanlıurfa'da Atatürk Barajın'da elektrik üretimine karşın şehrin karanlığa mahkum edildiğini söyledi. Tanal Akçakale sınır kapısı ile ilgili olarak Suriye'de yaşanan iç çatışmalardan dolayı, sınırda bir çok komyoncunun, tacirlerin mağdur olduğunu yetkililerinin neden yardımcı ve çözüm üretmediklerini sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal son olarak ta özellikle GAP Havaalanı'nında sisli ve yağışlı havalarda havaalanlarında kullanılan İLS cihazının olmayışından uçakların inemediğini yada başka illere kaydırıldığının bununda Şanlıurfa'lıların yoğun tepkisine neden olduğunu vurgulayarak böyle bir havaalanında neden İLS ( sisli ve yağışlı havalarda uçakların güvenle inmesini sağlayan elektronik cihaz)'ın neden bu havala alanına takılmadığını sordu.

CHP'li Tanal, TBMM'de Şanlıurfa Milletvekillerinin yapamadığını, yaparak dile getirdiği   Şanlıurfa'nın sorunları ile ilgili sorularına devlet bakanı Egemen Bağış yanıt verdi.

Egemen Bağış, CHP milletvekili Mahmut Tanal'ın yönelttiği soruları not aldığını sorunları Enerji Bakanı ve Ulaştırma Bakanı ile paylaşıp cevabını en kısa sürede vereceğini, sorunların çözümü için adım atacaklarını söyledi.

Urfa Haber - TBMM Özel Haber
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık