Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa’nın Taksim Meydanı: Esentepe ve İhalesi

Urfa’nın Taksim Meydanı: Esentepe ve İhalesi

Urfa Haber köşe yazarı Mustafa Güneş, İstanbul, Taksim Meydanı'nda yapılmaya çalışılan bir uygulamanın benzerinin Şanlıurfa'da Esentepe semtinde hayata geçirilmeye çalışıldığını yazdı.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2013 Pazartesi 16:15
Urfa’nın Taksim Meydanı: Esentepe ve İhalesi

Urfa Haber köşe yazarı Mustafa Güneş, "Urfa’nın Taksim Meydanı: Esentepe ve İhalesi" başlıklı son köşe yazısında, İstanbul, Taksim Meydanı'nda yapılmaya çalışılan bir uygulamanın benzerinin Şanlıurfa'da Esentepe semtinde hayata geçirilmeye çalışıldığını yazdı.

İşte Mustafa Güneş'in "Urfa’nın Taksim Meydanı: Esentepe ve İhalesi" başlıklı köşe yazısı;

Urfa’nın Taksim Meydanı: Esentepe ve İhalesi

Hemen tüm Urfalı hemşerilerimizin bildiği gibi Esentepe’de 500 yataklı Hastane ile otogar arasında, çevre yolu boyunca hazineye ait 20 bin metrekare civarında münferit kayalıklı bir yamaç bulunmaktadır.

Hemen her Belediye seçimi sırasında başkan adayları burayı yeşil alan olarak düzenleyeceklerini taahhüt ederler. Seçim bittikten sonra iş yoğunluğu bahanesiyle bir dahaki seçime kadar unutulur, yeni seçim döneminde tekrar gündeme getirilir.

Geçtiğimiz seçim sırasında da hem mevcut Belediye Başkanımız, hem de Ak Parti adayı Sayın Mehmet Oymak tarafından tekrar seçim bildirgelerine konulmuştu.

Ancak Sayın Oymak, bu kez vaat ve programla yetinmemiş seçim broşürüne bir de parkın ne şekilde düzenleneceğine dair proje eklemişti. Projede yeşil alana ek olarak bir de büyük bir anfi-tiyatroya yer verilmişti.

Elbette Ak parti adayının bu taahhüdünün, aynı zamanda iktidar partisinin de taahhüdü olduğunu belirtmeye gerek yoktur.

SONRA BİR ŞEYLER OLDU.

 

Yazının devamını okumak için >>> Tıklayın <<<

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık