Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'nın Vekili Ayhan'dan Mektup

Urfa'nın Vekili Ayhan'dan Mektup

24. Dönem Şanlıurfa Milletvekilli İbrahim Ayhan Ceza evinden seçmenlerine özgürlük şarkılarını hep beraber haykıracağız dedi

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2012 Perşembe 21:50
Urfa'nın Vekili Ayhan'dan Mektup
Şanlıurfa Miletvekili İbrahim Ayhan'ın seçmenlerine gönderdigi Mektup

24. Dönem Milletvekilliği genel seçimleri üzerinden tam bir yıl geçti. Kürt halkının ve demokrasi güçlerinin yoğun emeği ve çabası sonucunda; AKP iktidarının devletin tüm olanaklarını lehine kullanması, blok adaylarının birçoğunun cezaevinde olması, bağımsız adaylarla seçime girdiği zorluklar, maddi olanaksızlıklar, gözaltı ve tutuklamalara rağmen 36 milletvekilini meclise göndermeyi başarmıştır.


Bloğun bu başarısı hazmedilmemiş olacak ki Hatip DİCLE" nin milletvekilliği gasp edildi. Benimle birlikte beş milletvekili halen hukuksal dayanaklardan yoksun bir şekilde ceza evlerinde siyasi rehin olarak tutulmaktayız. AKP" nin bu yaklaşımı her şeyden önce bana oy veren 75 bin seçmenime yapılmış bir hakarettir. Halkımız bizleri ceza evlerinde olmak için değil meclis çatısı altında siyasal, ekonomik ve sosyal beklentilerine cevap olmak için milletvekili seçmiştir. Gözaltı ve tutuklamalar hızından bir şey kaybetmeden devam etmekte; seçilmişler tutuklanarak halkımızın iradesi zaptı rap altına alınmak istenmektedir. AKP" nin halkımıza reva gördüğü zulüm, baskı, hukuksuzluk ve yaşattığı acılara inat içeride ve dışarıda mücadeleyi daha da yükseltmek, değerlere bağlı kalmak ve halkımızın beklentilerine cevap olma görev ve sorumluluğuyla karşı karşıyayız.

Fizikken yanınızda olmasam da sevinçlerinizi, özlemlerinizi, acılarınızı ve kederlerinizi paylaştığımı bilmenizi ister, özgürlük şarkılarını hep beraber haykıracağımız günlerde buluşmak dileğiyle; tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
İbrahim Ayhan
kaynak :
pirsushaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star